Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Skutecznie, ale z dziurami

Sobota, 8 lutego 2020, 21:57
Aktualizacja: 22:00
Karkonosze Jelenia Góra pokonały w swoim drugim sparingu Koronę Piaski 6:3. Gra z przodu może cieszyć, jednak w obronie jest jeszcze wiele do poprawy, bowiem podobnie jak w starciu z Polonią–Stalą Świdnica, biało–niebiescy stracili trzy bramki.

Korona Piaski to czwarta drużyna wielkopolskiej V ligi (grupa druga), która do lidera po rundzie jesiennej traci zaledwie 3 punkty. Zespół przyjechał na kilkudniowy obóz do Karpacza, a mecz w Jeleniej Górze z wiceliderem dolnośląskiej IV ligi był jedynym zaplanowanym podczas wyjazdu.

Wynik w 15. minucie otworzył Lekszycki. W 22. minucie wyrównał Janowski, a sześć minut później na ponowne prowadzenie biało-niebieskich wyprowadził Wawrzyniak. W 42. minucie wyrównał Derwich, ale chwilę później Lekszycki po raz drugi pokonał Michałowicza strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Kocota. Po zmianie stron podopieczni Ołeksandra Szeweluchina dołożyli trzy trafienia - Wawrzyniak w 49. minucie, Taran w 53., a w 75. minucie hat-tricka skompletował Lekszycki. Ostatnie "słowo" należało do gości, którzy za sprawą Pijanowskiego ustalili końcowy rezultat na 6:3.

Karkonosze Jelenia Góra - Korona Piaski 6:3 (3:2)

Karkonosze: Fościak - Kocot, Wawrzyniak, Kuźniewski, Bębenek, Sutor, Ryfa, Czerwiński, Taran, Gargas, Lekszycki oraz Michałek, Walczak, Ranecki, Siudak.
Korona: Michałowicz – Wyrzykiewicz, D. Naskrent, Gendera, Berchert, T. Szymczak, H. Szymczak, Derwich, Fabich, Pijanowski, Malicki, Norkiewicz, Jankowiak, Talaga, Wendzonka, J. Naskrent, Kubiak.

Następny sparing jeleniogórzan w sobotę (15.02) w Nowej Rudzie, gdzie biało-niebiescy zmierzą się z miejscowym Piastem. Kolejne terminy to:
22.02.2020 Lotnik Jeżów Sudecki (Jelenia Góra, Złotnicza)
29.02.2020 Lechia Dzierżoniów (Jelenia Góra, Złotnicza)