Zalogowanych: 8

Jelenia Góra: Skromne zwycięstwo Karkonoszy – fotorelacja z meczu

Środa, 27 lipca 2011, 20:07
Aktualizacja: Piątek, 29 lipca 2011, 2:43
Przygotowujący się do startu sezonu IV–ligi piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra pokonali Lotnika Jeżów Sudecki 1:0.

W krótkim okresie przygotowawczym biało-niebiescy mają zaplanowane trzy spotkania towarzyskie oraz jedno w ramach Pucharu Polski. W ubiegłą sobotę podopieczni trenera Milewskiego ulegli III-ligowej Lechii Dzierżoniów 0:2. W środę rywalem jeleniogórzan był Lotnik Jeżów Sudecki.

W pierwszej połowie minimalną przewagę mieli gospodarze, ale brakowało czystych sytuacji. W 19 min. Gałuszka nie wykorzystał rzutu wolnego, uderzając z 17 metrów prosto w mur. Trzy minuty później strzałem z dystansu popisał się Kurzelewski, ale efektownie i co najważniejsze dla miejscowych - efektywnie interweniował Dubiel. Tuż przed przerwą Gałuszka próbował otworzyć wynik spotkania strzałem z 20 metrów, ale golkiper gości również popisał się udaną paradą.

Po zmianie stron Karkonosze ruszyły do ataku, czego efektem był jedyny gol w tym spotkaniu, którego zdobył Jurkowski (w 60'). Pięć minut później szansę na wyrównanie miał dobrze dysponowany tego dnia Leszek Kurzelewski, ale jego kolejny strzał z dystansu wybronił Winogrodzki, który wszedł na boisko w drugiej połowie. Do końcowego gwizdka piłkarze obu ekip nieskutecznie próbowali zmienić rezultat i ostatecznie Karkonosze pokonały Lotnika 1:0. W zespole gości wystąpił doskonale znany kibicom Karkonoszy Maciej Wojtas, ale podobnie jak pozostali koledzy z drużyny, musiał uznać wyższość IV-ligowców z Jeleniej Góry.

W najbliższą sobotę, 30 lipca kolejna towarzyska potyczka Karkonoszy. Na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze rywalem biało-niebieskich będą Łużyce Lubań (godz. 17:00). Piłkarze Lotnika w środę, 3 sierpnia zagrają w Świdnicy z miejscową Stalą.

Karkonosze Jelenia Góra - Lotnik Jeżów Sudecki 1:0 (0:0)

Karkonosze: Dubiel, Winogrodzki - Walczak, Jurkowski, Wawrzyniak, Bijan, Gałuszka, Krakówka, Micek, Rudnicki, Krupa, Klin Chodzamkulov(?), Bednarczyk, Gęca, Kik, Marek.

Lotnik: Maćkowski, Hałka - Palimąka, Hamowski, Kraiński, Zwierzyński, Gołąb, M.Wojtas, Suchanecki, Kurzelewski, Jurczyk, Kocot, Gurgul, Zieliński, Macur, K.Wojtas.