Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Region: Skok na niemiecki Urząd Celny

Niedziela, 22 maja 2022, 9:52
Autor: WAC
Fot. CBŚP
Policjanci z dolnośląskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji i prokuratorzy Prokuratury Krajowej rozwiązali sprawę kradzieży z włamaniem do niemieckiego Urzędu Celnego.

Do zdarzenia doszło pomiędzy 30 października, a 1 listopada 2020 roku. Wówczas to łupem czterech sprawców, którzy włamali się do siedziby Głównego Urzędu Celnego w Duisburgu Ekspozytura Emmerich am Rhein, padło ponad 6,4 mln euro. W efekcie pracy polskich i niemieckich śledczych ustalono, że w kradzież z włamaniem może być także zamieszany pracownik okradzionego urzędu. Wszystko wskazuje na to, że zanim członkowie gangu dokonali przestępstwa, najpierw dokładnie się przygotowali, zebrali szczegółowe informacje dotyczące obiektu, nagromadzili odpowiednie narzędzia, a nawet aby nie zwracać uwagi miejscowej społeczności użyli na samochodzie, którym się poruszali niemieckich tablic rejestracyjnych

W minionym tygodniu w powiecie zgorzeleckim i kamiennogórskim, policjanci zatrzymali podejrzanych o udział w tym włamaniu: Dawida L., Karolinę S., Piotra Ch. i Marcina M - informuje CBŚP. - Przy aresztowanych znaleziono m.in. narkotyki, kajdanki, opaskę z napisem „policja” czy sygnalizację świetlną koloru niebieskiego. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także samochody, różnego rodzaju specjalistyczny sprzęt, biżuterię oraz pieniądze. Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, gdzie prokurator nadzorujący śledztwo ogłosił im zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieście zastosował wobec całej czwórki podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za zarzucane przestępstwa zatrzymanym może grozić kara pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 15 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uciekinier w… szałasie

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Czytaj również

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Festyn parafialny u Pijarów

Kasprowicza w remoncie

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Dzień Opawiaka

Ścieki w Kamiennej

W końcu uzupełnią barierki w drodze na Perłę Zachodu

Dzień Smerfa

Poseł Obaz zaprasza