Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 22 października
im. Filipa, Halki

Jelenia Góra: Skatepark przy Lubańskiej rozebrany

Poniedziałek, 20 września 2021, 8:27
Aktualizacja: 8:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie stadionu przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze rozebrano elementy skateparku, z którego młodzież korzystała bardzo chętnie. Nadal nie ma obiecanej przez prezydenta inwestycji z nowym - zadaszonym skateparkiem. Póki co, miłośnikom jazdy na rolkach, rowerze czy hulajnodze pozostaje pumptrack na Zabobrzu lub... skatepark w Mysłakowicach.

Przypomnijmy, stadion przy ul. Lubańskiej pod swój zarząd przejęła spółka Termy Cieplickie. Czy to spółka odpowiada za zdemontowanie atrakcji dla młodzieży?

Inwestorem jest Urząd Miasta Jeleniej Góry. My jedynie protokolarnie przekazaliśmy tę część - zaznaczył Dariusz Stolarczyk, prezes spółki Termy Cieplickie. - Ten obiekt nie nadaje się do eksploatacji w systemie niezadaszonym. Poinformowaliśmy o tym miasto, a nawet zebraliśmy ofertę na temat tego, co tam może zostać wykonane. Umowę in-hausową mamy tak spisaną, że spółka nie może inwestować w majątek miasta, więc miasto podjęło się tego zadania - tłumaczy prezes spółki miejskiej.
Najpierw zleciliśmy ekspertyzę techniczną na temat stanu urządzeń. Po ekspertyzie przystąpiono do wykonywania prac. W tej chwili wykonawca wymienia zużyte urządzenia oraz naprawia, te które nadają się do naprawy - powiedział Tomasz Kowaczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju UM. - Wykonawcą jest firma, która się w tym specjalizuje - myślę, że będzie to spełniało oczekiwania użytkowników - dodał T. Kowalczyk, który zapowiada, że prace mają zostać zakończone do końca listopada.

Jak się dowiedzieliśmy, obiecany w kampanii wyborczej (za wysoką frekwencję) nowy - zadaszony skatepark, będzie przewidziany w budżecie miasta na 2022 rok. Ma on powstać w okolicy pumtrucka na Zabobrzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pamięci zesłanych na Sybir

Inauguracja roku akademickiego w Politechnice

Co z przebudową mostu?

Czytaj również

Krwiodawstwo (na razie) w krwiobusie

Wiec poparcia dla Unii Europejskiej

30 lat Straży Miejskiej

Kiedy rozpocznie się remont alei Wojska Polskiego?

Dziki coraz bardziej uciążliwe

Co z tymi latarniami?

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Tu może dojść do tragedii

Spór na ryneczku trafił na wokandę