Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

JELENIA GÓRA: Siła wyższa na zakazie

Wtorek, 26 lutego 2008, 5:48
Aktualizacja: Środa, 27 lutego 2008, 7:37
Autor: Angela
Fot. Archiwum Czytelnika
Strażnicy miejscy łamią przepisy. Tak twierdzi nasz Czytelnik, który zauważył radiowóz stojący na zakazie postoju. Rzecznik SM podkreśla, że to może się zdarzyć podczas interwencji, kiedy stróże miasta nie muszą dostosowywać się do obowiązujących przepisów.

Zakaz postoju samochodów zatrzymywania się to jeden z najczęściej łamanych paragrafów kodeksu drogowego. W centrum nie ma chyba ulicy bez charakterystycznych znaków. W poniedziałek jeden z naszych Czytelników przy ulicy Piłsudskiego zaobserwował dziwną sytuację.

– Spiesząc się do banku natknąłem się na zaparkowane na zakazie toyotę hilux oraz audi 8 – opowiada napisał do nas mieszkaniec miasta zastrzegając sobie dane do naszej wiadomości. – Blisko stał radiowóz SM także w strefie zakazu. Jeden funkcjonariusz wysiadł z jakimiś dokumentami i wszedł do pobliskiej kamienicy. Drugi siedział w środku i nie wyszedł z auta, żeby się zainteresować samochodami zajmującymi cały chodnik – relacjonuje jeleniogórzanin.
Kiedy wrócił, pojazdy SM już nie było, a inne samochody wciąż blokowały przejście. Dołączył do nich opel.

O komentarz poprosiliśmy mł. insp. Grzegorza Rybarczyka, rzecznika prasowego Straży Miejskiej. – Podczas interwencji funkcjonariusze mają prawo pozostawić auto na poboczu mimo zakazu. A taki, zdaniem rzecznika był właśnie cel przyjazdu patrolu na ulicę Piłsudskiego.

– Nasi funkcjonariusze za każdym razem reagują na łamiących prawo, za co są zresztą przez mieszkańców traktowani jako „ci od blokad” – mówi G. Rybarczyk. Na pytanie, dlaczego strażnicy w tym przypadku nie pouczyli nieprawidłowo parkujących kierowców nie usłyszeliśmy odpowiedzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zajeżdżają trawniki

Dzień Limeryków

Puścili ruch bez uzgodnienia

Czytaj również

Dopłaty do oczyszczalni

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Pętla prawie gotowa

Pamiętali o rocznicy

Wandale zniszczyli Park Leśny

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Maseczki dla mieszkańców

Raport ws. koronawirusa

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego