Czytających: 12691

Jelenia Góra: Sezon koszykarski rozpoczęty

Czwartek, 3 października 2013, 11:29
Aktualizacja: 11:30
W hali przy ul. Sudeckiej młodzicy Sudetów Jelenia Góra zainaugurowali sezon 2013/2014. W ligowym debiucie podopieczni Łukasza Niesobskiego przegrali z Gimbasketem Wrocław 54:82.

Jeleniogórzanie po pierwszych koszykarskich szlifach w rozgrywkach mini-koszykówki przystąpili do ligi młodzików, w której na początek przyszło im się zmierzyć z Gimbasketem. Wrocławianie w większości starsi o rok i przeważający warunkami fizycznymi w pierwszej kwarcie okazali się nieznacznie lepsi wygrywając jednym punktem. W drugiej odsłonie podopieczni Pawła Obuchowicza podkręcili tempo i na przerwę schodzili prowadząc różnicą 13 punktów. Po zmianie stron Sudety zanotowały przestój, co skutkowało powiększeniem przewagi wrocławian. W ostatniej "ćwiartce" chłopcy Łukasza Niesobskiego nie ustępowali "rosłym" rywalom przegrywając ostatecznie 54:82.

Sudety Jelenia Góra - UKS Gimbasket Wrocław 54:82 (19:20, 13:25, 6:18, 16:19)

Sudety: Grześkiewicz 12, Walkowiak 10, Koper 9, Perdek 7, Stefan 5, Szmertowicz 4, Brzozowicz 3, Kwatoń 2, Najman 2, Hachulski, Woroniecki, Topczewski.

Gimbasket: Urban 26, Kuchareczko 18, Limiszewski 10, Falkowski 8, Zając 8, Szura 6, Wójcik 4, Krzyszkowski 3, Dyka, Krasnopolski, Pietkiewicz, Stefańska.