Czytających: 11019

Dolny Śląsk: Sezon czas zacząć

Wtorek, 8 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 8 maja 2007, 14:26
Udanie zaprezentowali się zawodnicy MKL „12” Jelenia Góra w dwudniowych zawodach, rozpoczynających sezon lekkoatletyczny, rozegranych we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim.

Czołowy sprinter Dolnego Śląska Michał Kasperowicz wygrał bieg na 200m z czasem 22,17 s, a na dystansie o połowę krótszym był drugi ustępując jedynie 0,02 s zwycięzcy. Piotr Judka wygrał bieg juniorów w nietypowej konkurencji 2000 m z czasem 5:55,88 min. Wśród juniorek młodszych Monika Imiołek zdecydowanie wygrała płotkarski bieg na dystansie 100 m, z bardzo dobrym wynikiem 14,80 s. Równie udanie zaprezentował się Marcin Brozio, który wynikiem 13,38 m w trójskoku zajął pierwsze miejsce. Wieloboista Paweł Pis podczas dwudniowych zmagań osiągnął w 8-boju wynik 4442 pkt., co pozwoliło mu uplasować się na 6 miejscu w gronie 18 zawodników. Ponadto wartościowe wyniki uzyskali: Piotr Żarczyński w biegu na 600 m – 1:27,87 min., Stefan Sztachera w pchnięciu kulą – 14,01 m, Katarzyna Zajdel w biegu na 300 m – 43,20 s.

Na uwagę zasługują również czołowe miejsce najmłodszych lekkoatletów startujących w kategorii młodzika. Damian Wojciechów w skoku w dal osiągnął bardzo dobry rezultat 5,83 m, ustępując jedynie o 2 cm zawodnikowi z Polkowic. Również drugie miejsce było udziałem Macieja Popławskiego, który na pokonanie 300 m potrzebował zaledwie 39,04 s., a jego kolega klubowy Tomasz Topczewski zajął trzecią lokatę z czasem 39,20 s.

Trenerami jeleniogórskich lekkoatletów są Marek Przeorski, Łukasz Cudyk i Andrzej Szymański.