Czytających: 8532

I-liga koszykarek: Sensacji w Poznaniu nie było

Czwartek, 9 stycznia 2014, 18:11
Aktualizacja: 18:22
W minioną środę, 8 stycznia w Poznaniu doszło do starcia lidera tabeli grupy B I–ligi koszykarek z outsiderem rozgrywek. Miejscowy City Center AZS pokonał MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 80:63.

Od początku spotkania gospodynie zaczęły budować swoją przewagę i po pierwszej kwarcie prowadziły 26:13. Karkonoszki nie zamierzały się jednak poddawać i w drugiej ćwiartce rozpoczęły pogoń za rywalkami. Jeleniogórzanki nie były niestety w stanie złamać bariery sześciu punktów straty i do szatni schodziły przegrywając 36:42. Po zmianie stron poznanianki skrupulatnie powiększały swoją przewagę odskakując w 25. minucie już na 14 „oczek” (56:42). Dziesięć minut później na tablicy wyników było już 74:53. Do końca pojedynku nasze zawodniczki zniwelowały nieco straty przegrywając 63:80.

Poznań City Center AZS – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 80:63 (26:13, 16:23, 24:17, 14:10)

Poznań: Durak (21), Idziorek (18), Skowronek (12), Giedrojć (10), Wojdalska (6), Woźniak (6), Ratajczak (4), Budeń (3), Banach, Adamczak

Karkonosze: Kret (25), Szczęśniak (16), Kosalewicz (11), Arodź (8), Paradowska (3), Krawczyszyn-Samiec, Myślak, Olszak, Kosiorowska, Palewicz