Czytających: 11275

II liga koszykarek: Seniorki Wichosia ogrywają KS One Team

Poniedziałek, 27 lutego 2017, 21:26
Aktualizacja: 21:27
Bardzo wyrównany mecz rozegrały koszykarki KS Wichoś Jelenia Góra, które mierzyły się zespołem KS One Team Ostrów Wlkp. Nasze seniorki lepiej wytrzymały próbę nerwów, wygrywając 66:61.

Nasze zawodniczki po nie najlepszym początku, w drugiej kwarcie zdobyły 8-punktową przewagę. Przyjezdne jednak nie dawały za wygraną zmniejszając przewagę jeleniogórzanek do 4 "oczek" (41:37). Sytuacja zrobiła się trudna, gdy w trzeciej kwarcie po cztery przewinienia miały już na swoim koncie Aleksandra Lorenz i Marta Klementowska. W tych trudnych momentach bardzo dobrze rozgrywała piłkę Magdalena Dźwilewska, która w całym spotkaniu zaliczyła rekordową liczbę 14 asyst. Końcówka meczu choć nerwowa to jednak zwycięstwo KS Wichoś nie było zagrożone.

- To był trudny mecz, tym trudniejszy, że nasze zawodniczki podkoszowe (Lorenz i Kuduk ) dzień wcześniej grały mecz w Gorzowie Wlkp. w ramach ligi juniorek. Pamiętać musimy, że właśnie w takich meczach zdobywa się doświadczenie i rutynę. Gratuluję całemu zespołowi szóstej wygranej w II lidze. Teraz przed nami mecz z CCC Polkowice na wyjeździe - komentuje trener Eugeniusz Sroka.

KS Wichoś Jelenia Góra - KS One Team Ostrów Wlkp. 66:61 (14:20, 22:8, 17:16, 13:17)

Punkty: Aleksandra Lorenz 17 (14 zbiórek), Marta Klementowska 14, Sandra Lewkowicz 14, Magdalena Dźwilewska 13 (14 asyst i 8 przechwytów), Jagoda Kuduk 6 (4 bloki), Marika Kowalczyk 2, Aleksandra Prokop, Wiktoria Łozowiecka.