Opole: Samiec ratuje wynik

Środa, 27 października 2010, 21:37
Aktualizacja: Czwartek, 28 października 2010, 18:07
Autor: arec
Sudety Jelenia Góra odniosły dziś 5 zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza zwyciężyli na wyjeździe z AZS KU Politechniki Opolskiej 79:73.

Koszykarze Sudetów objęli prowadzenie już na początku spotkania i dalej kontrolowali przebieg meczu. Niestety w trzeciej kwarcie gospodarzom udało się wyrównać i ostatnie dziesięć minut zapowiadało się bardzo nerwowo.

Jak podkreślił trener Ireneusz Taraszkiewicz opolanom zabrakło jednak zimnej krwi i kiedy myśleli, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki Sudety odpowiedziały zabójczymi kontrami. Dobrze w tej części spotkania zagrał Krzysztof Samiec, który wziął na siebie ciężar gry i zdobył 10 punktów.

Mankamentem w zespole Sudetów były dziś rzuty z dystansu. Jak powiedział trener Taraszkiewicz jego podopieczni oddali dziś 7 rzutów za trzy punkty, z czego trafili zaledwie jeden. Rekompensatą była jednak dobra gra wysokich zawodników, którzy łącznie zdobyli 30 punktów. Trener wyróżnił także Artura Czekańskiego oraz Jarosława Wilusza.

AZS KU Politechniki Opolskiej – Focus Mall Sudety Jelenia Góra 73:79 (25:28, 14:17, 16:10, 18:24)

Sudety: Samiec 19, R. Niesobski 18, Czech 16, Wilusz 13, Urbaniak 8, Maryniewski 4, Czekański 1, Cierzniwski, Ł. Niesobski, Kozak.