Superliga: Sambor postawił opór, KPR przed najważniejszym meczem sezonu

Niedziela, 3 kwietnia 2011, 14:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 19:50
Autor: red.
W 25. kolejce PGNiG Superligi Kobiet jeleniogórski KPR jechał do Tczewa na pożarcie miejscowego Sambora. Jednak jak to w sporcie często bywa, przysłowiowy "Dawid" mocno postawił się "Goliatowi".

Pierwsze minuty spotkania to zdecydowana przewaga KPR-u Jelenia Góra, nasze dziewczyny szybko odskoczyły swoim rywalkom na 4:1 w 6 minucie. Jednak od tego momentu fenomenalnie w bramce Sambora Tczew zaczęła bronić Alicja Rostankowska. 25-letnia wychowanka gdańskiego AZS-u miała swój dzień, wybroniła między innymi dwa rzuty karna i pięć kontr. Uskrzydlone tym faktem podopieczne Eugeniusza Kwiatkowskiego uwierzyły, że mogą ten mecz wygrać, bowiem do przerwy prowadziły 15:10.

Druga odsłona to zupełnie inny obraz gry naszego KPR-u. Bardzo szczelna obrona i dobre interwencje Agnieszki Szalek, spowodowały, że tczewianki w drugich 30 minutach zdobyły tylko 6 bramek. Jeleniogórzanki mozolnie odrabiały straty i w 50 minucie po golu Karoliny Konsur na tablicy widniał remis po 19. Końcówka meczu to zdecydowana przewaga gości. KPR zasłużenie pokonał Sambor, choć musiał się mocno napracować, aby zdobyć te punkty.

Wynik do końca nie odzwierciedla wydarzeń na boisku, gdybyśmy wykorzystali wszystkie sytuacje, różnica bramkowa wynosiłaby 15, a nie 3. Słabiej dzisiaj zagrała Joanna Załoga i Marta Dąbrowska, które źle się czuły. Teraz czeka nas najważniejszy mecz sezonu z AZS-em Wrocław, w naszych głowach istnieje już tylko najbliższy mecz – powiedziała zaraz
po spotkaniu trenerka KPR-u Jelenia Góra, Dila Samadowa.

W najbliższą sobotę 9 kwietnia o godzinie 16:00 w hali MOS-u w Jeleniej Górze, KPR podejmie AZS Wrocław. Będzie to decydujący mecz o 9 lokatę i uniknięcie baraży.

Latocha Sambor Tczew – KPR Jelenia Góra 21:24 (15:10)

Sambor: Rostankowska – Belter 6, Czarnecka 3, Zagrodzka 3, Kordunowska 3, Jakubowska 2, Wasilewska 1, Szlija 1, Sobieraj 1, Jezierska 1, Sabajtis
Trener: Eugeniusz Kwiatkowski
Kary: 12 min.