Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 22 października
im. Filipa, Halki

Region: Salony gier pod lupą

Wtorek, 14 września 2021, 9:04
Autor: KAS
Fot. Użyczone/Archiwum KAS
W lipcu i sierpniu funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali 15 miejsc na Dolnym Śląsku. Zabezpieczono 57 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz ponad 40 tys. złotych. Kontrole odbywały się we współpracy z funkcjonariuszami policji.

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno–Skarbowego we Wrocławiu prowadzą czynności skierowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W lipcu i sierpniu br. skontrolowali lokale znajdujące się na terenie powiatów: bolesławieckiego, górowskiego, legnickiego, oławskiego, świdnickiego, kłodzkiego, zgorzeleckiego, trzebnickiego oraz miast Jelenia Góra, Wałbrzych i Głogów. W kilku przypadkach funkcjonariusze KAS wykonywali czynności przy współudziale funkcjonariuszy policji : Bolesławca, Góry, Kłodzka, Świdnicy, Trzebnicy, Wałbrzycha, Oławy, Jeleniej Góry, Zgorzelca oraz Głogowa.

W kontrolowanych punktach ujawniono łącznie 57 nielegalnych automatów do gier oraz środki pieniężne w kwocie ponad 40 tys. złotych. Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane, jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

W skontrolowanych punktach wielokrotnie przeprowadzano już czynności skutkujące zatrzymaniem nielegalnych automatów do gier hazardowych. Przypominamy, oferowanie nielegalnych gier hazardowych w Polsce zagrożone jest wysokimi karami finansowymi oraz karą pozbawienia wolności do trzech lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzień Praw Rodziny

Spór na ryneczku trafił na wokandę

Wzruszające listy do taty

Czytaj również

Dla profilaktyki

100 milionów dochodów

Kryptowaluty – co zrobić przed rozpoczęciem handlu?

Trzy dni bez "Zbyszka"

Łagodniejszy wyrok dla byłego proboszcza

Straż Miejska sprawdzi czym palimy w piecach  

Wiec poparcia dla Unii Europejskiej

„Ty też możesz”  

Skutki wichury