Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 czerwca
im. Gerwazego, Protazego

Polana Jakuszycka: Są warunki na biegówki

Sobota, 8 maja 2021, 7:03
Autor: WAC
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów/Ula Sokołowska
Mimo że kończy się pierwsza dekada maja w Jakuszycach można nadal biegać na nartach. Prognozy pogody wskazują jednak, że może to być ostatni w tym sezonie weekend z biegówkami.

Ostatni raz jakuszyckie trasy były ratrakowane 1 maja, jednak w dalszym ciągu założone wtedy ślady są widoczne. Choć w dzień jest stosunkowo ciepło, zimne noce sprawiają, że w dalszym ciągu miłośnicy biegówek mogą się cieszyć z możliwości uprawiania swojego ulubionego sportu.

Dla biegaczy mamy obecnie dwie propozycje tras. Pierwsza biegnie Dolnym Duktem, przez Rozdroże pod Cichą Równią i dalej trasą Questa na kopalnię – mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. - Drugi wariant narciarski: podchodzimy z nartami w ręku z Jakuszyc w stronę Samolotu, po około 400 metrach docieramy do śniegu i dalej już szusujemy na nartach. przez Samolot, jak i przez równoległą do niego trasę Volvo, na Orle. Warunki ogólnie są trudne, na trasach występują przetarcia, śniegu już mało, więc nie ma mowy o ratrakowaniu. Ale jeśli ktoś kocha biegówki i chce doświadczyć czegoś tak niezwykłego, jak narty majowe w Jakuszycach - niech się nawet nie zastanawia. To jest ten moment. Od niedzieli zapowiadane jest silne ocieplenie całodobowe i wydaje się, że ten sezon lada dzień się skończy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Cykliści pojadą inaczej

Święto Żandarmerii

Czytaj również

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Sprzęt zamiast podatku

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Rządowe wsparcie dla Podgórzyna i Rybnicy

Podsumowanie programu "Bezpieczny Dolnoślązak"  

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Policyjny pościg za motocyklistą