Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Region: Są pieniądze na nowy sprzęt dla szkół

Poniedziałek, 10 stycznia 2022, 7:01
Autor: WAC
Fot. MEN
Wsparcie w wysokości ponad 67 milionów złotych trafi do 715 dolnośląskich szkół z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Środki te zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji takich, jak: współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii.

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Łączna wartość środków jakie państwo zamierza zaangażować w realizację programu to około miliard złotych.

Z programu "Laboratoria Przyszłości" organy prowadzące szkoły mogą otrzymać wsparcie w wysokości do 30 000 złotych – w przypadku szkół do 100 uczniów, do 60 000 złotych – w przypadku szkół od 101 do 200 uczniów, do 70 000 złotych – w przypadku szkół od 201 do 234 uczniów i do 300 złotych na ucznia – w przypadku szkół od 235 uczniów. Dyrektorzy szkół środki mogą kupować sprzęt, który znajduje się w katalogu wyposażenia liczącym 175 pozycji. Są w nim różne sprzęty i pomoce naukowe, począwszy od narzędzi do prac ręcznych, poprzez drukarki 3D i roboty edukacyjne, aż po sprzęt do realizacji nagrań audio-wideo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szpital Bukowiec bez położnictwa

Zainwestuj w planetę

Wkrótce konkursy na dyrektorów szkół

Czytaj również

Dzień bez opłat w KPN

Kawiarenka z empatią

Konkurs na otwarciu pracowni kulinarnej

Matematyka najtrudniejsza?  

Karkonoskie Inspiracje kulinarne  

J. Hausner u studentów

Mały Książę

Kurort przed wiekami

Turniej ruchu drogowego