Czytających: 12227

Legnica: Rzuty karne w Legnicy

Niedziela, 27 października 2019, 10:27
Aktualizacja: 10:39
Juniorki Karkonoszy Jelenia Góra wywiozły z Legnicy dwa punkty do tabeli ligi wojewódzkiej. W starciu z miejscową Dziewiątką podopieczne Dili Samadovej zwyciężyły po serii rzutów karnych.

Początek spotkania należał do jeleniogórzanek - w 4. minucie na tablicy wyników było 0:3, jednak chwilę później inicjatywę przejęły miejscowe i po 17 minutach gry było 11:6. Gdy na 4 minuty przed przerwą było 16:11, kibice zgromadzeni w hali przy ul. Złotoryjskiej nie spodziewali się, że może jeszcze coś złego spotkać ich zespół przed zejściem do szatni, ale ambitne jeleniogórzanki doprowadziły do remisu 16:16. Niemal przez całą drugą połowę nieznaczną przewagę utrzymywały gospodynie, które prowadziły 2-3 bramkami, ale od stanu 28:25 w 52. minucie to ekipa z Kotliny Jeleniogórskiej wygrała wojnę nerwów i w ostatniej minucie doprowadziła do remisu 29:29. W serii rzutów karnych zdecydowanie lepsze były jeleniogórzanki, dla których było to pierwsze, ale jakże cenne zwycięstwo w tym sezonie.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - MKS Karkonosze Jelenia Góra 29:29 (16:16) karne 1:4

UKS: Stala 8, Kozak 8, Kaczuga 5, Wojciechowska 5, Mieszczyk 1, Meter 1, Ilnicka 1, Wiśniewska, Strójwąs, Szuk.
Karkonosze: Lambrinow - Jarosz 6, Mazurkiewicz 4, Suropek 4, Drag 3, Jurgiewicz 3, Jesionek-Wróblewska 3, Szramik 2, Kołecka 2, Godyla 1, Ziemkiewicz 1, M. Wrotniewska, Warchoł, Wołoszczak, Prokop.

W następnej kolejce Karkonosze podejmą w hali przy ul. Złotniczej lidera, czyli pierwszy zespół Zagłębia Lubin (30.10, godz. 16:00).