Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Region: Rządowe wsparcie dla Podgórzyna i Rybnicy

Niedziela, 13 czerwca 2021, 14:42
Aktualizacja: 14:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Pixabay
Ogłoszono podział środków z kolejnej rządowej „tarczy” dla samorządów. Tym razem beneficjentem środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych są gminy, w których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego wsparcie zwiększono z pierwotnie planowanych 250 mln do 340 mln złotych, które zostanie rozdysponowane do ponad 500 gmin w całej Polsce - informuje biuro senatora Krzysztofa Mroza.

Środki w ramach programu trafią także na Dolny Śląsk, gdzie skorzystają z nich 63 samorządy, które otrzymają łącznie nieco ponad 39 mln złotych. Wśród nich nie zabrakło gmin z powiatu karkonoskiego. Do gminy Podgórzyn trafi kwota 422 141,92 zł, która przeznaczone zostanie na budowę oświetlenia drogowego przy ul. Jana Pawła II w Podgórzynie. Z kolei gmina Stara Kamienica skorzysta z rządowych środków w wysokości 500 000 zł, które zostaną wykorzystane na ostatni etap budowy remizy strażackiej w Rybnicy.

W większości gmin, gdzie działały PGR-y - mieszkańcy doświadczali strukturalnego bezrobocia, a brak odpowiedniej interwencji państwa powodował zwiększanie zapóźnień tych obszarów. Ten program ma to niwelować i doskonale wpisuje się w założenia "polskiego ładu", w którym rząd podkreśla konieczność zrównoważonego i sprawiedliwego rozwoju, z uwzględnieniem mniej zamożnych samorządów - twierdzi Krzysztof Mróz, senator RP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak się nie parkuje

Pamięci fotografów

Spółka oszukiwała na podatkach

Czytaj również

Prace przy kościele

Skok w blok wystartował

Dzień Szachów

Kolizja na skrzyżowaniu

Dzień Włóczykija

Zaprezentowali Polski Ład

Konta bankowe na celowniku oszustów

Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką

Odkrywanie średniowiecza