Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 16 kwietnia
im. Cecylii, Julii

Kowary: Rozpoczęła się rozbiórka mostu w Kowarach

Poniedziałek, 1 marca 2021, 6:01
Autor: WAC
Fot. UM Kowary
Samorząd Kowar rozpoczął przygotowania do rozbiórki pochodzącego z XVIII wieku mostu pomiędzy ulicą Ogrodową, a Placem Franciszkańskim.

W ubiegłym tygodniu most, który znajduje się w bardzo złym stanie technicznym został wyłączony z ruchu pieszych. Już wcześniej nie mogły nim jeździć pojazdy. Po oględzinach stwierdzono, że przeprawa wymaga odbudowy.

Zakładamy, że część zabytkowych elementów obecnego mostu zostanie wykorzystana przy budowie nowego - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Wkrótce w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków podejmiemy decyzję, czy most zostanie odbudowany w dotychczasowej formie, czy też będzie przypominał kładkę jaka powstała w pobliżu budynku Urzędu Miasta. Szacujemy, że w zależności od przyjętej koncepcji, inwestycja będzie kosztować od 1 do 2 milionów złotych. Kilka dni temu dokonaliśmy też demontażu, jednego z symboli Kowar, czyli stojącej przy przeprawie 800-kilogramowej figury św. Jana Nepomucena. Do czasu zakończenia remontu pozostanie ona przy naszym kościele pw. Imienia NMP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyrzucali odpady w lesie, a urzędnicy nie reagowali  

Zbiornik Sosnówka zostanie zamknięty czy nie?  

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

Czytaj również

Dla potrzebujących

Osobliwości Doliny Bobru

Łatwy dostęp do testów na koronawirusa  

Zniknie irytująca kałuża

Parkowanie bez zasad

Taki widok to wstyd!

Paczki z kontrabandą

To my mówimy prawdę

Co z ruinami dawnej papierni?