Czytających: 12143

Region: Rozgrywki już wystartowały

Czwartek, 31 stycznia 2019, 17:12
Aktualizacja: 17:33
W zeszłym tygodniu rozegrana została 1. kolejka amatorskiej ligi siatkówki w ramach której rozegrane zostały dwa mecze. Z wygranych cieszyli się Cystersi Krzeszów i drużyna Milanos.

Milanos - Zorka/Orle 3:1 (25:22, 23:25. 25:23, 25:15)
Zwycięzcy poprzedniej edycji zmierzyli się z mocnym zespołem Zorka/Orle. Mecz rozpoczął się od nieznacznej przewagi gości. Gospodarze mieli spore problemy z przyjęciem oraz atakiem. W drugiej części seta udało się zespołowi Milanos opanować emocje i dzięki popełnieniu mniejszej ilości błędów własnych wyjść na prowadzenie, którego nie oddali i wygrali do 22. Druga partia miała przebieg podobny do pierwszej. Przy stanie 22:17 w szeregi gospodarzy wkradło się zbyt dużo rozluźnienie, co doprowadziło do odrobienia strat przez przeciwnika i porażki do 23. Milanos kompletnie nie radził sobie z zagrywką dobrze dysponowanego przeciwnika. Trzeci set był podobny do pierwszego. Przy prowadzeniu 21:17 miejscowi znowu zaczęli popełniać proste błędy, co doprowadziło do nerwowej końcówki. Drużyna Zorki/Orle odrobiła straty do jednego punktu, po czym popełniła dwa niewymuszone błędy, oddając seta do 23. W czwartym secie zespół Milanos pokazywać na boisku kolektyw. Zagrali dobrze w przyjęciu i obronie. Ich rozgrywający rozegrał dobrego seta, dobrze czytał grę i gubił blok przeciwników z Zorki/Orle. W zespole gospodarzy zaczął także dobrze funkcjonować blok. Wszystko to przyczyniło się do uzyskania wysokiej przewagi, która co przejście była powiększana. Ostatniego seta wygrali gospodarze zdecydowanie do 15.

Cystersi Krzeszów - Aquanautica Kamienna Góra 3:0 (25:15, 25:14, 25:20)
Finaliście zeszłorocznego sezonu spotkali się z debiutantem ligi - zespołem Aquanautica. Przy pełnych trybunach i wspaniałej publiczności gospodarze odnieśli pewne pierwsze zwycięstwo w lidze. We wszystkich trzech setach triumfatorzy kontrolowali przebieg spotkania, nie pozwalając na nic zespołowi z Kamiennej Góry. MVP meczu został atakujący Cysterów Michał Trzepak.

Bóbr Marciszów - Kuźnia ARF Barcinek - mecz odwołany
Z powodu awarii ogrzewania w hali mecz został odwołany. Spotkanie zostanie rozegrane w innym terminie.