Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 października
im. Szymona, Tadeusza

Region: Rozbity gang pseudokibiców

Czwartek, 16 września 2021, 9:12
Autor: WAC
Fot. CBŚP
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Z ustaleń śledztwa wynika, że osoby związane z pseudokibicami jednego z dolnośląskich klubów sportowych wprowadzali do obrotu znaczne ilości marihuany, amfetaminy i mefedronu.

Pierwsze uderzenie w grupę policjanci przeprowadzili w maju, gdy przejęli 2 kg amfetaminy oraz zatrzymali dwóch mężczyzn na autostradzie w rejonie Brzegu. Narkotyki były ukryte w bagażniku samochodu, którym jechali podejrzani. Wówczas zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, a następnie zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Okazało się, że trzon grupy przestępczej mogli stanowić mieszkańcy Brzegu. Funkcjonariusze CBŚP i komendy policji w Brzegu połączyli siły i po kilku miesiącach przeprowadzili kolejne uderzenie. Tym razem, przy wsparciu Zespołów Specjalnych CBŚP z Opola i Poznania oraz funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu, zatrzymano 7 osób. Wśród podejrzanych jest czworo członków jednej rodziny. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli także amfetaminę, marihuanę, mefedron oraz niebezpieczne przedmioty np. broń czy kije bejsbolowe. Na poczet przyszłych kar i grzywien przejęto ponad 85 tys. zł w gotówce.

Zatrzymane osoby doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Opolu, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego jeden z zatrzymanych jest podejrzany o kierowanie nią. Dodatkowo osobom tym grozi odpowiedzialność za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Decyzją sądu 3 osoby zostały tymczasowo aresztowane, a 4 objęte dozorem policyjnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kłusownicy zatrzymani

Odpowie przed sądem za znęcanie się nad żoną

Uroczyste złote gody

Czytaj również

Z promilami za kierownicą

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Co dalej z punktem krwiodawstwa?

Trwa modernizacja wysypiska

Zaginął 5–letni Maksymilian Szura

Naturalnie dla włosów

Poszukiwany dalej kradł – stanie przed sądem

Dni Muzyki Papieskiej

Wzorowa młodzież