Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 października
im. Szymona, Tadeusza

Jelenia Góra: Rowerowe nagrody dla rowerowych ambasadorów

Środa, 22 września 2021, 7:03
Autor: WAC
Fot. WAC
Z nowymi rowerami będącymi nagrodami w konkursie powrócili z odbywającego się w Czarnkowie „Dnia Spieczonego Bliźniaka” słynni jeleniogórscy bracia Bolesław i Mieczysław Osipikowie.

Organizowany od 1998 roku przez Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie „Dzień Spieczonego Bliźniaka” to jedyny aktualnie w naszym kraju zlot bliźniaków. W tym roku w wydarzeniu, które odbywało się już po raz 22. uczestniczyło 95 par bliźniaków. Atrakcją imprezy, poza bogatym programem artystycznym i festiwalem kwiatów, były konkursy, w których brali udział uczestnicy zlotu. Bracia Osipikowie, nazywani rowerowymi ambasadorami Jeleniej Góry, triumfowali w najważniejszym z nich pt. „Jak dwie krople wody”. W nagrodę zwycięska para otrzymała rowery turystyczne, które wręczył im burmistrz Czarnkowa Andrzej Tadla.

Na zlocie bliźniaków w Czarnkowie byliśmy w tym roku już po raz siódmy – mówi Bolesław Osipik. - To świetna impreza, ze znakomitą atmosferą. Cieszymy się, że możemy się spotkać i poznawać nowych bliźniaków. Wygraną w konkursie zawdzięczamy temu, że przez innych uczestników zlotu, ich rodziców oraz publiczność zostaliśmy uznani za najbardziej podobnych do siebie bliźniaków. To już druga nagroda jaką przywozimy z Wielkopolski. Dwa lata temu zdobyliśmy trzecie miejsce w konkursie za najlepsze przebranie. Wystąpiliśmy wtedy w strojach kowbojskich.
Wygrane rowery zostały już przez nas przetestowane – dodaje Mieczysław Osipik. - Są to damki co bardzo nam odpowiada. Ze względu na nasz stan zdrowia łatwiej i wygodniej nam na nie wsiadać.

Bracia Osipikowie mają po 72 lata. To zapaleni rowerzyści. Od ponad pół wieku realizują swoja pasję turystyczna na dwóch kółkach. Razem przejechali ponad pół miliona kilometrów. Swoje przeżycia utrwalają w dziennikach wypraw oraz na fotografiach prezentowanych na licznych wystawach. O pasji chętnie też opowiadają podczas spotkań w szkołach, bibliotekach i innych instytucjach kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dziki coraz bardziej uciążliwe

Uroczyste złote gody

Regały na znicze

Czytaj również

Co z Polskiego Ładu?  

Dzień Pluszaków

Szlaki sporo kosztują

Komu dopłaty do prądu?  

Trwa modernizacja wysypiska

Co dalej z punktem krwiodawstwa?

Most Smart City

Niemal 100 milionów dla regionu

Dziewięć bombek na dziewiątą licytację