Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Kowary: Roboty nabrały tempa

Wtorek, 30 listopada 2021, 7:01
Autor: WAC
Fot. UM Kowary
Kilka razy informowaliśmy o zastrzeżeniach mieszkańców kowarskiego Wojkowa dotyczących tempa prac przy remoncie ul. Jagiellońskiej. Na szczęście w ostatnich dniach inwestycja przyspieszyła.

Inwestycja w Wojkowie jest jedną z trzech w tym roku, wykonywanych dzięki wsparciu jakie trafiło do Kowar z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Jej wykonawcą jest firma Kama Ryszard Rzońca z Mysłakowic. Zakres prac przewidzianych do realizacji przy ul. Jagiellońskiej obejmuje między innymi: przebudowę drogi dojazdowej do trzech budynków wielorodzinnych wraz z chodnikami, wykonanie schodów terenowych oraz nasadzeń drzew. Powstanie też 39 miejsc postojowych, w tym dwa dla niepełnosprawnych.

W tej chwili na placu budowy trwają prace wykończeniowe – mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Wszystkie chodniki przy budynkach są już położone. Na ulicy wylany jest asfalt. Teraz, jako że w tym rejonie są duże różnice poziomów, zwożona i podsypywana jest ziemia. Układana jest też kostka wokół studzienek kanalizacyjnych. Wkrótce, jak pogoda pozwoli, wysiewana będzie trawa. Bardzo się cieszę, że ta duża inwestycja już finiszuje i mam nadzieję że prace wykonane w tym rejonie będą służyć ludziom przez wiele lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Sypią się mandaty

Będzie posterunek straży pożarnej w Karpaczu?

Czytaj również

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Wspaniały koncert w Żeromie dla Miśka!  

Walczą o placówkę bankową w gminie

Wróciła Liga Rocka

Innowacja w pogotowiu

OSP z Wiejskiej zawiesza działalność

Sanepid ws. glifosatu

Zdewastowana ścieżka nad jeleniogórską Młynówką

Bez zmiany przepisów