Zalogowanych: 19

klasa B: Rezerwy Lotnika szczęśliwie, ale zwycięsko

Niedziela, 29 kwietnia 2012, 14:12
Aktualizacja: 0:51
W niedzielnym spotkaniu grupy II klasy B Lotnik II Jeżów Sudecki podtrzymał dobrą passę pokonując na własnym obiekcie Hottur Borowice 2:1.

Piłkarze "Drexa" bardzo dobrze spisują się tej wiosny, po pechowej porażce na inaugurację rundy z liderem z Wlenia, zanotowali piąte kolejne zwycięstwo. W spotkaniu przeciwko ekipie z Borowic nie zachwycili jednak formą, popełniali liczne błędy na co mógł mieć wpływ porywisty wiatr towarzyszący piłkarzom obu drużyn. Gola otwierającego wynik spotkania zdobył Przemysław Hamowski wykorzystując podanie Kukuły, który przy starciu z przeciwnikiem zgubił buta. Chwilę później mogło być 2:0 dla gospodarzy, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem fatalnie spudłował Moczulski. W pierwszej połowie goście raz groźnie zaatakowali bramkę strzeżoną przez Gulcza, ale napastnikowi Hotturu zabrakło zimnej krwi.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, ale przewagę optyczną miała przedostatnia ekipa ligowej tabeli. W 65. minucie rezerwowy Buluh zmarnował szansę na wyrównanie, ale poprawił‚ się w kolejnej akcji ubiegając golkipera Lotnika. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów do ataku ruszył‚ były zawodnik IV-ligowych Karkonoszy - Maciek Wojtas i zdobył gola na wagę trzech punktów.
W ligowej tabeli rezerwy Lotnika utrzymały piątą lokatę, zmniejszając przy tym stratę do czołowej czwórki, gdyż swoje mecze przegrały Juvenia Rybnica oraz KS Maciejowa, a w meczu na szczycie Pogoń Wleń zremisowała z Lechią Piechowice 1:1. W następnej kolejce Lotnik II jedzie do Karpnik na mecz z Potokiem.

Lotnik II Jeżów Sudecki - Hottur Borowice 2:1 (1:0)

Lotnik: Gulcz, Stylski, Piotr Hamowski, Walkowiak, Zieliński, M. Wojtas, Jasiński, Przemysław Hamowski, Linkiewicz, Moczulski, Kukuła. Rezerwowi: Kaczkowski, Detyna, Kubiesa, Pesz

Hottur: Zaupko - Klimas, D. Bredicki, A. Bredicki, Lubojański, Czapiewski, Raj, Grzesik, Wawrzyniak, Hibner, Skrobiszewski. Rezerwowi: Buluh, Wojno, Nowakowski, Wiaderny