Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Rezerwy Górnika pokonane

Niedziela, 15 maja 2022, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
W meczu 29. kolejki III ligi (gr. 3) Karkonosze Jelenia Góra podejmowały Górnika II Zabrze. Biało-niebiescy zwyciężyli 1:0, ale nadal w ligowej tabeli tracą 7 punktów do bezpiecznej pozycji, a do końca sezonu pozostało 5 kolejek...

Jeleniogórzanie w każdym meczu muszą walczyć o przedłużenie nadziei na utrzymanie. Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji, ale po zmianie stron ekipa Jacka Kołodziejczyka z większym zaangażowaniem ruszyła po 3 punkty. Na efekty trzeba było czekać jedynie do 51. minuty, kiedy to Mateusz Czerwiński dał prowadzenie biało-niebieskim. Jak się okazało, był to jedyny gol w meczu i Karkonosze wygrały 1:0.

W ligowej tabeli - podobnie jak przed 29. kolejką - Karkonosze tracą do bezpiecznej pozycji 7 punktów, a do końca sezonu pozostało 5 spotkań, a więc do zdobycia 15 punktów. Zadanie arcytrudne, ale kibice wierzą do końca! Już w następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają w Żmigrodzie z Piastem, do którego tracą 5 punktów. Innej opcji, niż zwycięstwo - nie ma!

MKS Karkonosze Jelenia Góra – Górnik II Zabrze 1:0 (0:0)

Karkonosze: Fościak – Sutor, Kulchawy, Czerwiński (73’ Kurianowicz), Siudak, Kuźniewski, Baszak (88’ Wawrzyniak), Niemienionek (73’ Dąbrowski), Gil (61’ Dryja), Szczudliński, Galas (88’ Firlej).
Górnik: Mazur – Skała, Lubaski, Pranica (60’ Całka), Pawlak, Okaj (78’ Kamiński), Kulanek, Wingralek, Juritka (78’ Koseła), Rostkowski, Korbecki (69’ Kotko).

Ogłoszenia

Czytaj również

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Festyn parafialny u Pijarów

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Ścieki w Kamiennej

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Uciekinier w… szałasie

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped