Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 12895

Jelenia Góra: Rewanż opolskiej Unii

Poniedziałek, 17 czerwca 2019, 14:17
Na zakończenie sezonu 2018/2019 II ligi kobiet jeleniogórski Orlik przegrał przed własną publicznością z Unią Opole 2:3. Rywalki zrewanżowały się naszej ekipie za porażkę na koniec rundy jesiennej (0:1), ale wynik nie miał wpływu na końcową klasyfikację drużyn – obie w przyszłym sezonie ponownie będą walczyć o punkty w trzeciej (przedostatniej) klasie rozgrywkowej regionu śląsko–opolsko–dolnośląskiego.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, ale miejscowe miały powody do radości. W 33. minucie Angelika Smagur trafiła w poprzeczkę, ale przytomnie w polu karnym zachowała się Nikola Żurawska i skutecznie dobiła futbolówkę wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Po zmianie stron przyjezdne szybko wyrównały - w 54. minucie do bramki Orlika trafiła Patrycja Sajdak. Gdy w 81. i 85. minucie ponownie trafiały przyjezdne - najpierw Karolina Sobotkiewicz przy asyście Górnik, następnie Klaudia Gogolok z asystą Sobotkiewicz - wydawało się, że jeleniogórzanki nie podniosą się, ale w kolejnej akcji Kinga Uryga szybko zdobyła bramkę kontaktową i do końcowego gwizdka były nadzieje na podział punktów. Jak się okazało, wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się rezultatem 2:3.

Sezon 2018/2019 beniaminek II ligi, czyli Orlik - zakończył na 8. miejscu (22 punkty, bramki 33:54), a ekipa z Opola uplasowała się na 4. miejscu (36 pkt., bramki 48:37). Prezes kluby z Jeleniej Góry zapowiada wzmocnienia na następny sezon i już buduje ekipę, która ma powalczyć o coś więcej, niż tylko utrzymanie. Awans do I ligi wywalczyła ekipa KS SWD Wodzisław Śląski, a do najniższej klasy rozgrywkowej spadają UKKS Istebna i Mitech II Żywiec.

KS Orlik Jelenia Góra - Unia Opole 2:3 (1:0)

Orlik: Przydacz - Walczak (63' Kuczaj), Iglicka, Lechman, Chocianowicz (80' Dąbrowska), Żurawska, Zych, Uryga, Korgul, Smagur, Misiewicz.
Unia: Klimek - Gabor, Gogolok, Sobotkiewicz, Kupka, Henkiel, Górnik, Baron, Dąbrowska, Gatak, Sajdak.