Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 9895

Polska: Rewanż dla Zgody

Sobota, 21 kwietnia 2007, 0:00
W pojedynku rewanżowym I rundy play-off o miejsca V-VIII w ekstraklasie piłki ręcznej kobiet zawodniczki MKS PR Finpharm Jelenia Góra uległy na wyjeździe Zgodzie Ruda Śląska 23:29.

W pierwszym pojedynku pomiędzy oboma zespołami rozegranym w Jeleniej Górze padł remis po 23. Mecz w Rudzie Śląskiej stał na bardzo dobrym poziomie, zaś obie drużyny w swej grze postawiły zwłaszcza na obronę. Doświadczone zawodniczki Zgody górowały jednak nad podopiecznymi trenera Zdzisława Wąsa ograniem i boiskowym cwaniactwem. Po początkowych wyrównanych kilku minutach gospodynie wypracowały sobie kilkubramkową przewagę. W 10 min. było już 7:3 i dystans 3-5 goli na korzyść Zgody utrzymywał się aż do końcowych minut pierwszej odsłony. Zryw jeleniogórzanek tuż przed przerwą pozwolił im zniwelować stratę do drużyny z Górnego Śląska do dwóch goli 11:13. Po zmianie stron gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie prowadząc pewnie 4-5 bramkami. W 50 min. było już 25:18 dla Zgody i losy pojedynku były właściwie przesądzone. Ostatecznie mecz zakończył się porażką jeleniogórzanek 23:29. Tradycyjnie najskuteczniejszą zawodniczką MKS PR była zdobywczyni 11 goli Marta Gęga.
Lepsza w dwumeczu Zgoda zmierzy się w pojedynkach o V lokatę z AZS Politechniką Koszalin. Jeleniogórzanki czeka zaś dwumecz o VII miejsce w ekstraklasie z Łącznościowcem Szczecin. Pierwszy mecz odbędzie się w Jeleniej Górze 29.04 o godz. 15.00.

<b>Zgoda Ruda Śląska – MKS PR Finepharm 29:23 (13:11)</b>
<b>MKS PR:</b> Maliczkiewicz, Skompska, Gęga 11, Buchcic 3, Dąbrowska 3, Kobzar 3, Oreszczuk 2, Bogusławska 1, Kasprzak, Dyba, Odrowska, Kocela.