Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 listopada
im. Flory, Jana, Emmy

Remont Wojska Polskiego do połowy stycznia

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 listopada 2020, 13:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa remont alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, który miał być wykonany do 10 grudnia 2020 roku, jednak jak się dowiedzieliśmy - potrwa co najmniej miesiąc dłużej.

Przebudowa alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek o długości ok. 1600 metrów (od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Matejki) oraz szeroki zakres robót, łącznie z oświetleniem energooszczędnym, a także przebudową strefy wejściowej do Teatru im. C. K. Norwida, która została już praktycznie wykonana. Zakładane jest m.in. odtworzenie szpaleru drzew, przebudowa doświetleń. W opisie przedmiotu zamówienia wskazano minimalne szerokości jezdni i chodników, sposób oznaczenia tras dla rowerów i wiele innych szczegółów.

Przetarg na remont alei Wojska Polskiego udało się rozstrzygnąć za czwartym podejściem. Zamówienie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Kama" Ryszarda Rzońcy z Karkonoskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych (cena 12 335 406,00 zł). Pierwotnie Miasto Jelenia Góra zaplanowało na ten cel 4,9 mln zł, ale radni - na wniosek prezydenta - dwukrotnie zwiększyli środki - najpierw o 3,1 mln zł (co w sumie dało 8 mln zł.), a następnie o 4,5 mln zł, więc mieszkańcy zapłacą za inwestycję ponad 7,5 mln zł więcej, niż planowano. Termin zakończenia robót określono w przetargu na 10 grudnia 2020 roku, jednak już wiadomo, że nie zostanie dochowany.

Wykonawca zgłosił prośbę o przesunięcie terminu ze względu na covid-19 i tutaj musimy się zgodzić, gdy wykonawca zgłasza nam, że ma pracowników na kwarantannie, bądź zarażonych - powiedział Jerzy Łużniak, który dodał, że Miasto wyraziło zgodę na przesunięcie terminu do połowy stycznia 2021 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest projekt budżetu 2021  

Co z miejską kulturą?

Fitness World z wnioskiem o upadłość

Czytaj również

KD z dofinansowaniem na budowę hali serwisowej

Apelują o zatwierdzenie unijnego budżetu

Czeka nas znaczna podwyżka cen biletów MZK

Kolejne święto w nietypowej formule

Nowe latarnie nie świecą

Ferie w jednym terminie

Zagra Orkiestra

Mostek (za bardzo) "garbaty"?

Finał prac przy pętli autobusowej w Łomnicy