Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Miłków: Remiza na miarę wieku

Niedziela, 12 września 2021, 8:06
Autor: WAC
Fot. WAC
Z ponad rocznym opóźnieniem od zakończenia budowy, spowodowanym pandemią odbyło się wczoraj (11.09) uroczyste otwarcie nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkowie.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali między innymi: senator Krzysztof Mróz, starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski oraz wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata. Dla dzieci przygotowano animacje na pobliskim boisku Orlik.

Przypomnijmy. Na potrzeby nowej remizy strażackiej oraz ośrodka zdrowia został zaadaptowany obiekt dawnego Zakładu Usług Komunalnych. W budynku powstała również sala wielofunkcyjna z zapleczem kuchennym. Dla dyspozycji strażaków oddano pomieszczenia socjalne, garaż oraz sanitariaty, których brakowało w dawnej remizie.

Warunków w starej i nowej remizie nie można nawet porównywać – mówi naczelnik OSP Miłków Piotr Maj. - Tamten budynek trudno nawet nazwać remizą straży pożarnej. Tam nie było miejsca na nic, na jakikolwiek rozwój dla tej jednostki - brak sanitariatów, brak miejsca na odpoczynek. Mieliśmy tylko toaletę i kran z zimną wodą. Dodatkowo wjazd do garażu w starej remizie był prosto z drogi, przy kościele, co było bardzo niebezpieczne. Nowym budynkiem osiągnęliśmy standard XXI wieku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Piknik spółek miejskich z wieloma atrakcjami

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Czytaj również

Dwie osoby zatrzymane za przestępstwa akcyzowe

Obywatelu spisz się!  

Tu może dojść do tragedii

Będzie remont, będą utrudnienia

30 lat Straży Miejskiej

Dom Wczasów Dziecięcych na sprzedaż

Święto Wojsk Lądowych

Pamięci Sybiraków

Rozmowy o przepompowni