Zalogowanych: 9

klasa B: Rekordowo szybki gol nie pomógł ekipie Pub Gola

Poniedziałek, 1 października 2012, 0:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 października 2012, 13:08
W 8. kolejce grupy II, klasy B Pub Gol przegrał z Karpatią Karpacz 1:2. Jeleniogórzanie skazywani przed meczem na sromotną porażkę stawili czoła liderowi, który w niedzielne popołudnie był do ogrania.

Początek meczu przy ul. Lubańskiej zaskoczył wszystkich, w tym zawodników gości, jak i sędziów. Bowiem już po 5 sekundach od pierwszego gwizdka, Ciepiela musiał wyjmować piłkę z siatki. Z biegiem czasu obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, na boisku nie było widać różnicy jaka dzieli zespoły z Jeleniej Góry i Karpacza w ligowej tabeli. Przed przerwą szansę na wyrównanie miał Zawadzki, ale na jego drodze do szczęścia stanął słupek. Do przerwy Pub Gol prowadził 1:0.

Po zmianie stron ewidentne zagranie ręką Greckiego dało podstawę do podyktowania rzutu karnego dla gospodarzy, ale Pietrzykowski trafił w słupek. W 63' doszło do kuriozalnej sytuacji, która echem odbijała się nawet po zakończeniu meczu. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska z piłką minął się Glina, a do pustej bramki piłkę wpakował Paszkowski. Zarówno zawodnicy, jak i trener jeleniogórzan mieli pretensje do liniowego sygnalizując, że przy dośrodkowaniu piłka wyleciała za linię końcową boiska. Mimo protestów arbiter bez wahania wskazał na środek boiska i było już 1:1. W 72' lider objął prowadzenie, którego nie oddał do końca, a autorem zwycięskiego gola był Bącal.

Pub Gol bardzo dobrze zaprezentował się na tle wymagającego rywala i z przebiegu gry nie zasłużył na porażkę, jednak stara piłkarska zasada mówi, że liczy się to co w sieci. Za tydzień podopieczni Lecha Walczaka jadą do Dąbrowicy na mecz z Bobrami Wojanów.

Pub Gol Jelenia Góra - Karpatia Karpacz 1:2 (1:0)

PG: Glina - Pietrzykowski, Skałka, Smoszyński, Pisarz, Mrowca, Gawroński, Zimowski, Pieńkowski, Celencewicz, Konrad. Cały mecz rozegrał Walczak (nie ujęty w protokole).

Karpatia: Ciepiela - Korkuś, Ziobro, Paszkowski, Szpila, Skowron, Zawadzki, Bącal, Blekicki, Grecki, Gawlik. Rezerwowi: Kasprowicz.