Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Region: Ranking dolnośląskich samorządów

Czwartek, 25 listopada 2021, 7:07
Autor: WAC
Fot. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego ogłosiła wyniki Rankingu Gmin Dolnego Śląska.

Dolnośląski ranking, który w tym roku został przygotowany po raz pierwszy jest bliźniaczą inicjatywą realizowaną od wielu lat przez regionalne Ośrodki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego w województwach małopolskim, podkarpackim i lubelskim. W rankingu ocenie poddawane były wszystkie gminy i miasta województwa dolnośląskiego poza miastami na prawach powiatu. O pozycji w zestawieniu danego samorządu decydował wynik wyliczony w oparciu o wskaźniki mierzące jego potencjał i aktywność.

W kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców: wygrała Jerzmanowa, wyprzedzając Świeradów Zdrój i Rudną. Wśród gmin powyżej 20 tys. mieszkańców najlepsze były Kobierzyce przed Polkowicami i Kątami Wrocławskimi.

Przy tworzeniu rankingu braliśmy pod uwagę dane finansowe dotyczące gmin, dane demograficzne dotyczące wskaźnika migracji i przyrostu naturalnego - skomentowała Halina Woźniak z będącego partnerem przedsięwzięcia Głównego Urzędu Statystycznego we Wrocławiu. - Analizowaliśmy też inne dane poza statystyczne np. dane z Ministerstwa Finansów czy też np. dane z wyników egzaminów ósmoklasisty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Żeby rondo było rondem

Podwyżki dla starosty i radnych

Będą utrudnienia

Kto czym grzeje?

Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?

Pieką ciastka dla mundurowych na granicy  

Dzień bez Zakupów

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Ciastka dla obrońców granicy

Przysiółek oświetlony

Koszykarskie mistrzostwa

Skarby naszego regionu w Muzeum Karkonoskim