Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

Jelenia Góra: Radością ze Zmartwychwstania dzielili się w „7”

Czwartek, 17 kwietnia 2014, 7:46
Aktualizacja: Piątek, 18 kwietnia 2014, 7:56
Autor: Manu
Fot. BM
„Radość Zmartwychwstania, czyli poszukiwany Jezus z Nazaretu” – pod takim tytułem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze, podczas przedświątecznego spotkania, przedstawili inscenizację wielkanocną wczoraj (w środę, 16 kwietnia), tuż przez rozpoczęciem Triduum Paschalnego i wiosennej przerwy świątecznej w szkołach.

- Treść inspirowana jest Ewangelią św. Jana. W rozdziale dwudziestym są opisane wydarzenia poranka, czyli zmartwychwstania Jezusa – mówi Piotr Grosman, opiekun szkolnej grupy teatralnej i pomysłodawca przedstawienia. - Wspomnienie wydarzeń z przeszłości rozpoczęło przywołanie sceny, gdy anioł Pański odsuwa kamień, a przy pustym grobie pojawia się Maria Magdalena.

Wielkanocną inscenizację przeplatały pieśni o dostojnej, uroczystej melodii, m.in. „Zmartwychwstał Pan” autorstwa Mateusza Otremby oraz „Zwycięzca śmierci” z tekstem i melodią księdza Michała Marcina Mioduszewskiego z 1837 roku.

Specyficznej aury dodały inscenizacji charakterystyczne stroje i scenografia. Młodzi aktorzy wcielili się w bohaterów tamtych czasów, m.in. w role aniołów, apostołów, Jezusa, Marii Magdaleny i diabła.

Spektakl pełen wzruszeń, refleksji i radości, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. U niejednej osoby zakręciły się łzy w oczach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pętla prawie gotowa

Rok Ludwika Anioła

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Czytaj również

Nowa droga przy Grabowej

Zajeżdżają trawniki

Bez przełomu ws. oczyszczalni ścieków

Pozimowe porządki

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Raport ws. koronawirusa

Paliły się garaże

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Puścili ruch bez uzgodnienia