Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 15 kwietnia
im. Bazylego, Tytusa

Jelenia Góra: Radni jeleniogórscy ponownie uchwalili podwyżkę za śmieci

Sobota, 6 lutego 2021, 15:48
Aktualizacja: 15:48
Autor: Przemek Kaczałko
Zdjęcie archiwalne
Fot. Przemek Kaczałko
Po unieważnieniu poprzedniej uchwały przez Regionalną Izbę Obrachunkową, prezydent Jeleniej Góry wraz z radnymi Koalicji Obywatelskiej ponownie przystąpili do wdrożenia w życie podwyżki cen za odbiór odpadów. W piątek (5.02) rajcy KO wraz z R. Szymańskim i P. Paczóskim - przyjęli nową uchwałę, która podobnie jak przy poprzedniej próbie - podnosi ceny do 35,20 zł za osobę.

Za podwyżką cen było 13 radnych - 11 z klubu Koalicji Obywatelskiej (Anna Bałkowska, Danuta Wójcik, Justyn Bilski, Wojciech Chadży, Aneta Kolendo, Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis, Józef Szlachta, Bożena Wachowicz-Makieła, Beata Wójtowicz, Gabriela Zawiła, Waldemar Dudek) oraz radny z SLD - Piotr Paczóski i były radny PiS - Rafał Szymański. Przeciwko podwyżkom głosowało 9 radnych - 6 z PiS (Mirosław Dębski, Mariusz Gierus, Anna Korneć-Bartkiewicz, Paweł Piotrowicz, Józef Rypiński, Jarosław Tarnowski) oraz 3 z klubu Bezpartyjnych (Hubert Papaj, Zbigniew Ładziński, Julia Papaj).

Podwyżka cen za śmieci ma wejść w życie od 1 marca 2021 roku. Szczegóły są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Rady Miejskiej.

W trakcie sesji RM przyjęto również uchwałę w sprawie zwolnienia z opłat i zwrotu części opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia na miejscu. Ponadto wsparto pogorzelców z Dobromierza kwotą 10 tys. zł. Sesja odbyła się w trybie zdalnym i była transmitowana poprzez portal esesja.tv.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

Parking dla mieszkańców w galerii?

Są gotowi zablokować drogę krajową

Czytaj również

Wkrótce zmiany na ulicy 1 Maja

Powstaną mieszkania wspomagane?

Wodnik odwoła się do prezesa Wód Polskich

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

Przeprowadzka na Kruszwicką

MZK pozwala, ale kierowca nie!

Kto to posprząta?

Co budują przy Grunwaldzkiej?

W Jeleniej Górze znaleźli swój dom