Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Region: Radiowozy dla policji

Czwartek, 21 października 2021, 7:51
Autor: WAC
Fot. policja
Flota policyjnych radiowozów garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejne dwa nieoznakowane pojazdy. Nowe furgony trafią do funkcjonariuszy Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Pojazdy wykorzystywane będą do przewozu specjalnych przesyłek pocztowych zwierających m.in. materiały zawierające informacje niejawne czy dowody rzeczowe zabezpieczone przez policjantów w toku prowadzonych spraw.

Nowe radiowozy to samochody marki Ford Transit Custom - furgony o mocy 130 KM, wyposażone w silnik diesla. To już kolejne auta, które w tym roku trafią do dyspozycji dolnośląskich policjantów. Pojazdy zostały kupione w ramach dostaw centralnych. Z racji charakterystyki służby, do której nowe fordy zostały przeznaczone, wyposażono je w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowego wyposażenia, co powoli ich użytkownikom skutecznie realizować stawiane przed nimi zadania.

Flota dolnośląskiej policji jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe auta - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z policji dolnośląskiej. - Zakupione samochody będą niewątpliwie dużym wsparciem technicznym w służbie funkcjonariuszy, którzy realizują zadania przewozu osób oraz różnego rodzaju przedmiotów, jak choćby krew i materiał biologiczny zabezpieczone do badań laboratoryjnych. Zwiększą one jednocześnie bezpieczeństwo mundurowych, a także poprawią komfort ich pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowa (stara) Lewica

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Czytaj również

Jaki narożnik przy zwierzętach w domu?

Może być ślisko

Dom nad Bobrem

Serca na nakrętki

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu

Medycy wrócili z Tanzanii

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Podwyżki dla starosty i radnych

Gra Radio Zamek