Czytających: 9725

Jelenia Góra: Puchar Polski Ju Jitsu

Poniedziałek, 4 lutego 2019, 16:30
Aktualizacja: 16:32
W hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze odbyły się zawody zaliczane do Pucharu Polski Ju Jitsu. Gospodarzem imprezy nie był żaden z jeleniogórskich klubów, lecz... Fundacja CUD. Na starcie zawodów pojawiło się niemal 550 osób, a po wyczerpujących zmaganiach kilku miejscowych stanęło na podium.

W kategorii NeWaza GI do lat 18 brązowy medal zdobył Szymon Śliwiński. Krążek tego samego koloru wywalczył wśród seniorów (NeWaza NO GI) Kamil Stankiewicz, a w tej samej kategorii srebro padło łupem Dawida Kopki - wszyscy Berserkers Team Jelenia Góra.

W sumie, w imprezie wystartowało 549 osób, a rywalizowali w kategoriach: Fighting System, NeWaza Gi, NeWaza NoGi, Duo System
- U12, U15, U18, U21, Seniorzy.

Wysoka frekwencja była spowodowana tym, że udział w zawodach Pucharu Polski był obowiązkowy. Zawodnicy, którzy nie będą brać udziału w rywalizacji krajowej nie będą powoływani do Kadry Polski - informował Polski Związek Ju Jitsu.

Drugiego dnia imprezy odbyło się seminarium z Piotrem Bagińskim - wielokrotnym medalistą zawodów krajowych i międzynarodowych w BJJ, Grapplingu, Ju Jitsu NeWaza.