Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 czerwca
im. Bogny, Bogumiły

Jelenia Góra: Puchar dla Ślęzy

Czwartek, 10 czerwca 2021, 11:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
W wojewódzkim finale Pucharu Polski Karkonosze Jelenia Góra (IV liga) podejmowały na stadionie przy ul. Złotniczej Ślęzę Wrocław (III liga). Mimo świetnej postawy w bramce Wojciecha Fościaka, goście zwyciężyli 3:0 i uzyskali przepustkę do rozgrywek pucharowych na szczeblu centralnym.

W pierwszej połowie żaden z zespołów nie zdobył gola, jednak kilkukrotnie blisko szczęścia była Ślęza. Przed utratą gola biało-niebieskich ratował Wojciech Fościak. Po zmianie stron jeleniogórzanie uważnie bronili się do 62. minuty, kiedy to wynik otworzył Stępień. W 77. minucie na 0:2 trafił Kluzek, a trzy minuty później było już 0:3 po golu Wawrzyniaka. Trzeba przyznać, że wrocławianie wygrali zasłużenie i gdyby nie postawa Fościaka, porażka Karkonoszy byłaby znacznie wyższa.

Karkonosze zagrały w wojewódzkim finale po raz pierwszy od 18 lat. Teraz czas na powrót do ligowej rzeczywistości, gdzie ekipa Ołeksandra Szeweluchina jest liderem grupy zachodniej IV ligi i w najbliższa sobotę (12.06, godz. 17:00) zagra przy Złotniczej z Lotnikiem Jeżów Sudecki, który jest ostatni w tabeli.

Karkonosze Jelenia Góra - Ślęza Wrocław 0:3 (0:0)

Karkonosze: Fościak - Kuźniewski, Wawrzyniak (87’ Karmelita), Kocot (87’ Firlej), Czerwiński (66’ Gargas), Młodziński (72’ Siudak), Giziński (63’ Lekszycki), Niemienionek, Poszelężny, Kulchawy, Sutor (87’ Denis).
Ślęza: Zabielski - Stempin, Pisarczuk, Bohdanowicz, Traczyk (73’ Wawrzyniak), Bialik (58’ Gil), Dyr, Afonso, Stępień (85’ Krukowski), Muszyński, Trochanowski (58’ Kluzek, 85’ Vinicius).
Sędziowali: Damian Sylwestrzak oraz Marcin Tomalski i Marcin Fajfer.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Sprzęt zamiast podatku

Pestka: Razem! Dokąd?

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Lider był do ogrania

Karkonosze bliżej wygrania grupy

W gminie Mysłakowice rządzi Orzeł!

Manewry strażaków

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Piknikowo z Robertem Biedroniem