Czytających: 11147

klasa A: Pub Gol spada z pozycji lidera

Czwartek, 1 września 2011, 19:12
Aktualizacja: 0:37
Piłkarze Pub Gola Jelenia Góra nie zdołali utrzymać prowadzenia w A–klasie. W spotkaniu 3. kolejki ulegli na własnym terenie Victorii Czadrów 3:5.

Czwartkowe spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 10. minucie zmarnowali doskonałą sytuację na zdobycie gola. Małecki wybronił strzały Szymaniaka i Skierskiego, a dobitka Tura poszybowała nad poprzeczką. Następnie w 21. minucie w kontrowersyjnej sytuacji zawodnicy z Czadrowa objęli prowadzenie za sprawą Banacha. Pubowicze domagali się odgwizdania spalonego, ale sędzia bez wahania wskazał na środek boiska. Zaledwie minutę później gospodarze wyrównali. Strzał Paszkowskiego wybronił R. Paździor, ale wobec dobitki Chromika był bezradny. Jak się okazało nieliczna grupka obserwatorów nie musiała długo czekać na kolejne bramki. Już w 24. minucie Banach trafił do „sieci” po raz drugi. Goście nie zamierzali na tym poprzestać i w 30. minucie podwyższyli prowadzenie wykorzystując błąd obrońców. Strzelcem gola był Tur. Niemoc lidera sprawiła, że w kolejnej sytuacji zaogniło się na boisku. Brak komunikacji przy pozycji spalonej między arbitrem liniowym, a głównym sprowokował gospodarzy do żywiołowej reakcji za co trzech graczy obejrzało upomnienie w postaci żółtej kartki. W 41. minucie nadzieję jeleniogórzan na korzystny rezultat przedłużył Chromik, który po raz drugi tego dnia zaskoczył golkipera Victorii.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie na połowie gości, ale to stwarzało okazje na groźne kontrataki graczom Victorii. Właśnie po szybkiej kontrze czadrowianie objęli prowadzenie 4:2, kiedy to Tur zaliczył asystę przy golu Szymaniaka. W 73. minucie gospodarze ponownie odzyskali nadzieję na choćby jeden punkt w konfrontacji z niżej notowanym rywalem. Po rozegraniu rzutu wolnego Gawroński wykorzystał zamieszanie w polu karnym strzelając na 3:4. Jak się okazało piłkarze Pub Gola nie zdołali utrzymać koncentracji do końca spotkania, a rywal wykorzystał nerwową atmosferę gospodarzy i skarcił ich w 86. minucie. Po dośrodkowaniu P. Paździora gola zdobył A. Łatka ustalając ostatecznie wynik spotkania na 3:5.

W tabeli Pub Gol spadł na trzecią lokatę, a Victoria dzięki pierwszej wygranej w sezonie odnotowała awans na siódmą pozycję.

Pub Gol Jelenia Góra – Victoria Czadrów 3:5 (2:3)

Pub Gol: Małecki – Grzyl, Grunwald (53 min. Pieroń), Marek, Zimorski, Dutka, Walczak, Hobgarski, Paszkowski, Wyderkowski, Chromik

Victoria: R. Paździor – Kiełbasa, T. Łatka, A. Łatka, P. Paździor, Skierski, Banach, Tur, Szymaniak, Sochacki, Skrzypiec