Jelenia Góra: Pub Gol remisuje w spotkaniu na szczycie

Poniedziałek, 3 listopada 2008, 12:39
Aktualizacja: Piątek, 7 listopada 2008, 13:43
Autor: Mateusz Banaszak
Pub Gol Jelenia Góra zremisował w bardzo ważnym spotkaniu ligowym, z KS Łomnica 2:2. Jeden zdobyty punkt w spotkaniu z siódmą drużyną tabeli, okazał się bardzo cenny ponieważ przy potknięciu Piasta i Orła którzy przegrali swoje spotkania, pozwoliło to jeleniogórzanom przesunąć się na pozycję lidera w A–klasowych rozgrywkach.

Od początku spotkania goście z Łomnicy narzucili własny styl gry, przeprowadzając składne i bardzo groźne akcje. W pierwszych minutach pod bramką Pub Gola najbardziej zagrażali .
Florin Nowak i Piotr Aleksiejew, lecz w starciu z niesamowity tego dnia Andrzejem Ambrożym nie mieli oni większych szans na zdobycie bramki w tej części meczu. Pub Gol w końcu się ocknął z meczowego letargu i już w 30 minucie przeprowadził akcję, która zakończyła się zdobytą bramką.

Dośrodkowanie, świetnie spisującego się w tym meczu Piotra Grzyla wykorzystał jego kolega z drużyny - Radosław Dutka który precyzyjnym strzałem głową, nie dał szans golkiperowi gości – Wojciechowi Kamińskiemu.

Długo nie trwała radość gości, bo już po 8 minutach od zdobytej bramki łomniczanie doprowadzili do remisu. Futbolówka po strzale Florina Nowaka, otarła się po drodze o Andrzeja Pieronia,zmieniając swój tor lotu całkowicie myląc zaskoczonego bramkarza gospodarzy, który zmuszony był wyciągać piłkę z siatki

Po zmianie stron nie brakowało emocji. Pub Gol przystąpił do ostrego presingu już na połowie rywala i na efekty tej taktyki długo nie było czekać. Po dośrodkowaniu niezawodnego Piotra Grzyla, najprzytomniej w polu karnym zachował się Grzegorz Bakalarczyk, który sprytnym strzałem z 7 metrów zaskoczył całą defensywę gości, zdobywając prowadzenie dla swojego zespołu.

Poźniej gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy, którzy dali się zepchnąć do defensywy. Dodatkowo długie zagrania łomniczan za plecy obrońców , stwarzały spore zagrożenie pod bramką jeleniogórzan. Gdyby nie świetna postawa Andrzeja Ambrożego w starciach z Piotrem Aleksiejewem w 65 i 70 minucie, mogłoby dojść do wysokiej porażki gospodarzy.

Niestety Ambroży zmuszony był po raz kolejny wyciągać piłkę z własnej bramki w tym meczu. Kolejna z serii "długich podań" akcja rywali niestety zakończyła się bramką.

Po crossowym podaniu, znakomicie przed polem karnym zachował się Aleksiejew który - przyjął piłkę i uderzył na tyle precyzyjnie że nie dał szans Ambrożemu, posyłając piłkę w prawy róg bramki.

Do końca meczu stroną przeważajacą byli piłkarze z Łomnicy jednak nie potrafili wykorzystać oni świetnych stuprocentowych okazji. Pub Gol zremisował z silnym zespołem Łomnicy i dzięki porażkom dwóch najgroźniejszych rywali w tabeli Piasta i Orła przesunął się na pierwsze miejsce w A-klasowej tabeli. Jeśli kolejny mecz z Victorią pubowicze wygrają, całą przerwę zimową przesiedzą w fotelu lidera.

Pub Gol Jelenia Góra – KS Łomnica 2:2 (1:1)

Bramki:Dutka 30, Nowak 38’,Bakalarczyk 57’, Aleksiejew 82’
Żółte kartki: Wryszcz, Berezowski.Wojciechowski, Grzyl

Pub Gol: Ambroży – Kaczmarek, Pieroń, Ochlik, Bakalarczyk, Walczak (76’ Zimorski), Dutka, Wojciechowski (80’ Gawroński), Grzyl, Żegota (46’ Bakaszyński), Pietrzykowski (60’ Golonka).
KS Łomnica: Kamiński – Ślusarczyk, Szlęk, Berezowski, Aleksiejew, Wryszcz, Śmietana (46’ Myszka), Janaszkiewicz, Makowski, Nowak, Wilczyński.