Jelenia Góra: Pub Gol Jelenia Góra zaczyna od porażki

Niedziela, 24 sierpnia 2008, 23:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 18:05
Autor: Mateusz Banaszak
Pub Gol Jelenia Góra fatalnie rozpoczął rogrywki w A –klasie. W starciu z pretendentem do awansu – Orłem Wojcieszów , jeleniogórzanie na skutek braku skuteczności przegrali 0:2

Spotkanie rozpoczęło się o zaplanowanej godzinie, piłkarzom i sędziom nie przeszkodziła fatalna pogoda, która towarzyszyła podczas całego spotkania.

Mimo deszczu, piłkarze Pub Gola postawili twarde warunki gościom. Od samego początku Pub Gol zaciekle atakował, lecz nie potrafił wykończyć akcji. Na nic pomogły nerwowe uwagi jeleneniogórskiego trenera – Lecha Walczaka, który „wychodził z siebie” widząc co wyprawiają jego podopieczni.

W pierwszej połowie Pub Gol miał pięć stuprocentowych okazji, po których niestety nie padały bramki. Dodatkowo młodzi sędziowie, którzy gwizdali na Złotniczej, podejmowali decyzje, które gospodarzom, gościom i kibicom nie przypadały do gustu.

Zaczęły się spory, dyskusje, przez co sędzia zmuszony był pokazać kilka żółtych kartek.

Do przerwy remis na Złotniczej, a drugie 45 minut zapowiadało spore emocje, bo każda z drużyn tego dnia chciała zdobyć komplet punktów.

Druga połowa, fatalnie zaczęła się dla jeleniogórzan.
Niepewnie grająca tego dnia obrona popełniła kolejny, niewybaczalny błąd, który z zimną krwią wykorzystał Robert Łużny, który wyprzedzając obrońców, dopadł do piłki i nie dał żadnych szans bramkarzowi Pub Gola – Andrzejowi Ambrożemu

Dalszy okres gry to przewaga jeleniogórskiej ekipy. Wspierani przez nielicznych kibiców przybyłych na spotkania, piłkarze kilkakrotnie bliscy byli strzelenia wyrównującej bramki. Niestety ani strzały z daleka, ani dokładne dośrodkowania, ani też świetnie wykonywane rzuty rożne nie przyniosły zamierzonego efektu. Jak mówi stare powiedzenie piłkarskie : „Nie wykorzystane sytuacje się mszczą” i potwierdzenie znalazło na boisku. Na 10 minut przed końcem Orzeł wyprowadza kontrę, a kończy ją Dominik Skorupa, pokonując Ambrożego.

Pub Gol próbował do końca zmienić obraz gry, próbował zdobyć honorową bramkę, lecz tego dnia nie świecił skutecznością.
Szkoda, bo przy dobrej grze zespołu, wygrana była na wyciągnięcie ręki.

Pub Gol – Orzeł Wojcieszów 0:2 (0:0)
Bramki: Łużny,Skorupa

Żółte kartki: Grunwald, Ambroży, Dutka, Ochlik, Zieliński
Pub Gol: Ambroży – Ochlik, Pieron, Grunwald, Grzyl( 13’ Kaczmarek), Dutka, Walczak, Zieliński, Bakaszyński ( 50’ Zegota), Bacal, Hobgarski