Jelenia Góra: Przywaliły mistrzyniom – sensacyjne zwycięstwo!

Niedziela, 20 stycznia 2008, 19:59
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 10:02
Autor: JEN
Nasze dziewczyny udowodniły w tym meczu, że mogą pokonać każdą drużynę w kraju. Dziś wygrały z ubiegłorocznym i wcześniej wielokrotnym mistrzem kraju. Przyjezdne do przyjazdu do stolicy Karkonoszy były na pierwszym miejscu. Jednak przegrały u nas i straciły fotel lidera.

Już w pierwszej połowie meczu widać było wyraźnie, że gospodynie przystąpiły do tego spotkania z zamiarem odniesienia zwycięstwa i trzeba przyznać, że wszystko im się układało. Życiową formę zaprezentowała tego dnia bramkarka – Monika Maliczkiewicz, która przez cały mecz obroniła kilkanaście „setek”, w tym również rzuty karne.

Pozostałe zawodniczki też grały tak, jak by wynik tego meczu miał zadecydować o ich dalszych losach w życiu. Było znakomicie. Zdezorientowane, utytułowane rywalki nie mogły poradzić sobie z agresywną obroną gospodyń, które tego dnia były po prostu od nich dużo lepsze. Dlatego pierwsza połowa meczu zakończyła się zwycięstwem miejscowych 19:15.

W drugiej części meczu było jeszcze lepiej, bo gospodynie prowadziły nadal i to czasami z przewagą prawie 10 bramek i nie widać było, żeby przyjezdne miały szanse nawet na remis. Choć się starały i dlatego zmniejszyły nieco rozmiary porażki przed końcową syreną. Niemniej wynik uzyskany w Jeleniej Górze nie mogą uznać za sukces.

Natomiast według zgodnej opinii jeleniogórskich kibiców, był to najlepszy mecz ich pupilek, jaki obejrzeli w ostatnich kilku sezonach.

Finepharm Carlos Jelenia Góra – SPR Safo Lublin 34:31 (19:15)

Finepharm Carlos: Maliczkiewicz, Nowak – Gęga 12, Latyszewska 11, Buchcic 4, Dyba 3, Oreszczuk 2, Jeż 1, Odrowska 1, Bogusławska i Buklarewicz.