Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Jelenia Góra: Przyjemne zakończenie weekendu w JCK

Poniedziałek, 31 maja 2021, 15:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Zespół Hash Cookie wystąpił w niedzielny wieczór (30.05) w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA był okazją do przyjemnego zakończenia weekendu z muzyką, która koiła duszę.

Zespół występuje w składzie: Kamil Klusek - gitarzysta i kompozytor, Piotr Cieślak – cajón i inne instrumenty perkusyjne, Grzegorz Salata - ukulele i gitara basowa, Daria Pol - wokalistka, autorka tekstów, instrumenty klawiszowe.

Grupa ma na koncie liczne sukcesy w ramach przeglądów i festiwali, kilkukrotnie grała na żywo w radiowej Trójce, a jej debiutancka płyta EP „Na Wspak” wydana w niewielkim nakładzie, dzięki współpracy z MGDK w Końskich rozeszła się niemalże co do sztuki już w dniu jej wydania. W 2019 roku zespół zadebiutował długogrającym wydawnictwem pt. "Dom". Słuchaczy przekonuje głos Darii, w którym umiejętności techniczne idą w parze z wrodzoną, unikatową barwą, dodatkowo głos ten podany jest w towarzystwie niebanalnego instrumentarium - czytamy na stronie zespołu na FB.

Podczas koncertu w Jeleniej Górze grupa klasyfikująca swoją muzykę jako akustyczny indie pop, wykonała utwory z dotychczasowego repertuaru, ale i nowe - jeszcze nie prezentowane. Jak mówiła wokalistka, był to ich pierwszy koncert z publicznością po przerwie spowodowanej pandemią i bardzo się cieszą, że mogli wrócić do prawdziwego grania, gdyż koncertu online nie dają feedbacku, który artystom jest niezbędny do działalności.

Kolejne wydarzenia w ramach MFTiKA PESTKA już we wtorek (1.06) - od godz. 11:00 mnóstwo atrakcji czeka na dzieci na Placu Ratuszowym, następnie o godz. 18:00 odbędzie się koncert Kroke, a na zakończenie dnia wernisaż wystawy fotografii teatralnej.

Plan na wtorek (1.06):

PLAC RATUSZOWY
Start 11.00
Warsztaty i prezentacje cyrkowe, GAJA YRITIS, (Czechy), TOBI SHOW, Jelenia Góra, Warsztaty i prezentacje teatralne: „Ciosek i Judytka”, TEATR LALEK MARKA ŻYŁY z Rybnika, „Divadýlko Mrak” Havlíčkův Brod ( Czechy), „Czerwony Kapturek”, TEATR NEMNO z Rzeszowa
„O Smolíčkovi", Petrpaslíkovo divadlo (Czechy), „O Czerwonym Kapturku”, TEATR „AKADEMIA WYOBRAŹNI” z Wrocławia/Lądka-Zdroj
„Kaszparek w Jeleniej Górze”, Teatr Ahoj (Czechy), „Bajcarz”, TEATR HaCha z Jastrzębia Zdroju, BAŚŃ O DWÓCH BRACIACH - ballady i opowieści.

Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30
godz. 18.00
Koncert: KROKE

Galeria Korytarz JCK ul. Bankowa 28/30
godz. 19.00
Otwarcie wystawy - Konkurs Fotografii Teatralnej / Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie WYSTAWA FINALISTÓW i LAUREATÓW V edycji KONKURSU FOTOGRAFII TEATRALNEJ (zdjęcia z sezonu 2018/2019).

Ogłoszenia

Czytaj również

Rządy PO w praktyce

Fajfy dla każdego

Zaczytaj się z Jelonką.com

Kolizja na skrzyżowaniu

Zaczytaj się z Jelonką .com

Bogusław Chrabota w Książnicy Karkonoskiej

Muzycznie w Parku Zdrojowym

Zaprezentowali Polski Ład

Art&Glass za nami

Wystawa poplenerowa

Rondo do końca wakacji  

Żywioł spustoszył gminę