Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

JELENIA GÓRA: Przy Cinciały będzie lepiej

Czwartek, 21 lutego 2008, 7:08
Aktualizacja: 15:23
Autor: AGA
Fot. TEJO
Przedstawiciele mieszkańców ul. Cinciały wystosowali do prezydenta list otwarty, w którym wyrazili rozczarowanie z powodu pominięcia w budżecie ich postulatów. Wnosili m.in. o remont nawierzchni ulicy i zamontowanie oświetlenia.

– Najważniejszą sprawą jest dla nas oświetlenie ulicy, ponieważ nie czujemy się bezpiecznie na naszych podwórkach. Zrealizowanie tej potrzeby jest głównym zadaniem państwa i samorządu i będziemy walczyć o to z całą determinacją. Nie pozwolimy na sytuację, w której pod osłoną nocy jesteśmy okradani i musimy bać się o nasze dzieci – argumentowali mieszkańcy.

Dodali, że są w swojej determinacji są gotowi nawet do okupacji budynku ratusza lub zablokowania połączenia komunikacyjnego między Cieplicami i centrum Jeleniej Góry.

Aby ostudzić nastroje, prezydent zaprosił mieszkańców na spotkanie. – Przebiegało w przyjaznej atmosferze. Ustaliliśmy, że w drugiej połowie 2008 roku zostanie przygotowana dokumentacja techniczna, a w przyszłym roku ruszą prace remontowe – wyjaśnił Marek Obrębalski.

Jerzy Łużniak dodał, że są to zaległości sprzed wielu lat. – Takich ulic jest w naszym mieście dużo więcej. Zadbamy o systematyczną realizację tych zadań – zapewniał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Druhowie ruszyli z pomocą

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Czytaj również

Nowe stawki za odpady

Myślała, że to oszust  

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Nie żyje Piotr Ciupiak

Szklarskiej Porębie grozi katastrofa ekologiczna?  

Tak się ptaków nie dokarmia

W 3–majowe święto

KPSW w trosce o przyrodę

Rozpoczął się proces