Zalogowanych: 15

Dolny Śląsk: Przetrzebiony Lotnik

Sobota, 1 września 2007, 0:00
Pierwsza porażka ligowa Lotnika Jeżów Sudecki

W pojedynku V kolejki ligi okręgowej Granica Bogatynia pokonała Lotnika Jeżów Sudecki 2:0 (1:0).Lotnicy pojechali do Bogatyni w mocno osłabionym, bo zaledwie 12 - osobowym składzie. Z różnych względów w meczu z Granicą trener Marek Herzberg nie mógł skorzystać z Jarosława Kondraciuka, Roberta Jończego, Kamila Bojanowskiego, Michała Kowiela i Krzysztofa Winiarskiego. W bramce zespołu zadebiutował junior Norbert Kustosz.

W pierwszej połowie stroną przeważającą byli goście z Jeżowa, którzy stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje na objęcie prowadzenia, jednak strzały Mariusza Kowalskiego-Ciepieli, Mateusza Kraińskiego i Michała Zielińskiemu były minimalnie niecelne. Niewykorzystane okazje zemściły się w 39 minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym N. Kustosza pokonał Radosław Pietkiewicz.

Po zmianie stron nadal więcej z gry mieli goście, jednak to Granica cieszyła się ze zdobycia drugiego gola. Jego strzelcem w 71 min. był uderzeniem z 16 metra, po dograniu z rzutu rożnego, Piotr Mochnacz. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę, bowiem po dwie żółte kartki ujrzeli Maciej Latosiński z Granicy i Łukasz Zwierzyński z Lotnika.

Wyniki sobotnich meczów: Lużyce Lubań - Chrobry Nowogrodziec 3:1, Pogoń Markocice-Olimpia Kamienna Góra 2:4, Piast Bolkow - Włókniarz Mirsk 0:3, Gryf Gryfów Śl. - Czarni Lwówek Śl. 1:2 Twardy Świętoszów - Piast Zawidów - przełożony.

<b>Granica Bogatynia &#8211; Lotnik Jeżów Sudecki 2:0 (1:0)</b>
<b>Bramki:</b> Pietkiewicz 39 min. i Mochnacz 71 min.
Lotnik: Kustosz, Idzi, Marciniak, Turczyk, Zieliński, Grabski, Hamowski, Kraiński, Gołąb, Kowalski-Ciepiela, Zwierzyński.