Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Jelenia Góra: Przetarg na al. Wojska Polskiego unieważniony

Środa, 14 lipca 2021, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wbrew wcześniejszym doniesieniom z Urzędu Miasta, drugie podejście do przetargu na remont pozostałej części alei Wojska Polskiego również zostało unieważnione.

W pierwszym przetargu wpłynęły dwie oferty - obie powyżej zakładanego budżetu. Najtańszą propozycję złożyła firma KAMA, która realizowała pierwszą część przebudowy alei (zaproponowano 6 987 385,48 zł), a konsorcjum Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i COM-D zaproponowało niemal 7,9 mln zł za wykonanie zadania. Prezydent zdecydował o unieważnieniu przetargu, a następnie ogłoszono drugi przetarg.

Miasto ponownie chciało przeznaczyć na ten cel 6 379 719,00 zł, a jedyna oferta w drugim przetargu wpłynęła z konsorcjum firm JPRD i COM-D, które jest gotowe wykonać zadanie za 7 848 934,45 zł. Niespełna tydzień temu uzyskaliśmy z Departemtu Prezydenta zapewnienie, że postępowanie zostanie rozstrzygnięte, jednak zmieniono zdanie i ponownie unieważnieno przetarg.

Drobne sprostowanie - wprowadziłem Państwa w błąd, niestety nie rozstrzygnę przetargu na Wojska Polskiego. To jest zbyt duża kwota, a biorąc pod uwagę, że inwestycja może się przeciągnąć na przyszły rok że względu na warunki pogodowe - jeszcze raz ogłosimy przetarg i czas na realizację będzie do końca maja przyszłego roku - poinformował nas Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

O wydłużenie terminu wnioskowali potencjalni wykonawcy, którzy zwracali uwagę, że w grudniu może być trudno wykonać malowania jezdni i śluz rowerowych (w poprzednich przetargach dawano wykonawcy 5 miesięcy na realizację zadania).

Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.: przebudowę odcinka alei Wojska Polskiego o długości ok. 600 metrów od skrzyżowania z ulicą Wolności do okolic skrzyżowania z ul. Matejki. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę drogi powiatowej w zakresie jezdni, skrzyżowań, zjazdów i chodników, budowę dróg rowerowych, remont kanalizacji deszczowej, wprowadzenie stałej organizacji ruchu, montaż elementów małej architektury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piknik z Marysieńką pełen atrakcji  

Korki na alei Jana Pawła II w wyniku absurdu  

Kolizja z udziałem karetki

Czytaj również

Witaj szkoło!

Święto Wojska Polskiego

Skończył 100 lat!

Z samorządowcami o projektach

Uczcili Dzień Sybiraka

Zastawił busem schody

Powstaje najdłuższy most na budowanym odcinku S3

O powrocie pociągów do Karpacza

Za przepłacone inwestycje obniżka pensji dla prezydenta Jeleniej Góry?