Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Miłków: Przepompownia bez ochrony?

Wtorek, 14 września 2021, 6:03
Autor: WAC
Fot. Czytelnik
To skandal w jaki sposób zabezpieczone są urządzenia przepompowni ścieków w Miłkowie, nadzorowanej przez Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji - alarmuje pan Andrzej z Miłkowa.
Od jakiegoś czasu te ważne urządzenia chronione są jedynie prowizorycznie, za pomocą płyt pilśniowych – mówi nasz Czytelnik.- Moje zaniepokojenie budzą też żółtobrązowe plamy widoczne na glebie obok przepompowni. Moim zdaniem, są to pozostałości ścieków, które wylewały się z pomp podczas poprzedniego weekendu.

Jak mówi dyrektor ds. technicznych KSWiK Krzysztof Ślęzok -obecnie trwa usuwanie awarii jaka miała miejsce w przepompowni w Miłkowie.

Jedna z pomp jest w remoncie i wstawiliśmy tam zamienną o nieco mniejszej wydajności - mówi K. Ślęzok. - Druga zostanie wymieniona i obecnie czekamy na dostawę nowego urządzenia. Może to potrwać do czterech tygodni. Sytuacji ta nie ma jednak wpływu na działanie samej przepompowni, która jest wydajna do ilości trafiających tam ścieków. Widoczne na zdjęciach zacieki to pozostałości po obfitych opadach deszczu. Zabezpieczenie pomp ma charakter tymczasowy i prowizoryczny. Nowa klapa włazu, która zastąpi skradzioną została już zamówiona

Ogłoszenia

Czytaj również

Wystartowało polskie Davos

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

30 lat Straży Miejskiej

Czytaj również

Korki na alei Jana Pawła II w wyniku absurdu  

Uroczysta sesja miejska z zasłużonymi i nagrodą

Cieplickie święto miodu

Piknik miejski za nami

Święto Wojska Polskiego

Witaj szkoło!

Tu może dojść do tragedii

O powrocie pociągów do Karpacza

Park rozrywki nie tutaj?