Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 22 października
im. Filipa, Halki

Region: Przemyt udaremniony

Czwartek, 16 września 2021, 12:05
Autor: KAS
Fot. KAS
Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali obywatela Łotwy na autostradzie A4. Podczas kontroli wykryli 400 tys. sztuk papierosów ukrytych w płytach meblowych. W czynnościach kontrolnych uczestniczył pies służbowy wyszkolony do wykrywania tytoniu i narkotyków. Wartość zatrzymanych papierosów oszacowano na 474 tys. zł.

Podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4, funkcjonariusze z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli busa na polskich numerach rejestracyjnych. Kierującym okazał się obywatel Łotwy.

Przestawione przez kierowcę dokumenty pojazdu jak i przewożonego ładunku w postaci płyt meblowych wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy, które szybko potwierdziła „Shila"- pies służbowy. specjalnie wyciętych otworach w płytach meblowych ujawniono 400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości 474 tysięcy złotych.

Pojazd zabezpieczono, a obywatel Łotwy odpowie za próbę przemytu nielegalnych papierosów, przedstawiono mu zarzut paserstwa akcyzowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

KSON zaprasza na muzyczne wydarzenie  

Przebudowa Fabrycznej

Inauguracja roku akademickiego w Politechnice

Czytaj również

Dziki coraz bardziej uciążliwe

Krwiodawstwo (na razie) w krwiobusie

Dach z nowym pokryciem

Łagodniejszy wyrok dla byłego proboszcza

Pierwszy Kongres Turystyki Społecznej

Anima Paranormal w Zamku Grodziec!  

Dzieci przebadane i co dalej?

Mówili o funkcjonowaniu Domów Pomocy Społecznej  

Czytelnik: Samochody rozjeżdżają miejski park