Zalogowanych: 9

Jelenia Góra: Przegrane starcie z Basketem

Czwartek, 25 października 2018, 7:10
Aktualizacja: 7:17
Juniorki MKS–u MOS Karkonoszy rozegrały zaległe spotkanie 1. kolejki rozgrywek na szczeblu Dolnośląskiego Związku Koszykówki. W środowym starciu z Basketem Zgorzelec podopieczne duetu Jerzy Gadzimski – Rafał Sroka uległy rywalkom 54:72.

Dla ekipy ze Zgorzelca było to pierwsze spotkanie w tych rozgrywkach, a jeleniogórzanki miały na swoim koncie dwie porażki (21:69 w Głogowie z Chrobrym, 55:69 z Gwardią Wrocław). Początek spotkania z Basketem napawał optymizmem, bowiem nasz zespół złożony z koszykarek Karkonoszy i KS Wichoś, prowadził 6:0. Z biegiem czasu rywalki przejęły inicjatywę, a po pierwszej kwarcie było 18:19. W drugiej odsłonie przyjezdne utrzymywały bezpieczną przewagę, ale MKS MOS nie odstawał zbyt mocno. Do przerwy było 25:35. Trzecia kwarta, która zakończyła się remisem nie zmieniła sytuacji obu drużyn, jednak do ostatecznego rozstrzygnięcia pozostało już tylko 10 minut. Gdy w 34. minucie na tablicy wyników było już 43:58, było jasne, że o pierwsze zwycięstwo będzie bardzo ciężko i mimo ambitnej walki do samego końca Karkonoszki przegrały 54:72.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - UKS Basket Zgorzelec 54:72 (18:19, 7:16, 15:15, 14:22)
MKS: Grabowska 11, Morańda 10, Krzyszowska, Ranecka 10, Wałęska 6, Szpila 4, Rybak 3, Liszcz.
UKS: Kowalczuk 13, Łozowska 13, Legaczyńska 11, Urbanowicz 10, Ferenc 7, Adamczewska 7, Marcinow 6, Kozubska 4, Zienkiewicz 1, Starczewska.