Czytających: 5055
Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Przegrały z rutynowanymi rywalkami zdecydowanie lepszymi pod koszem – Video

Środa, 20 lutego 2008, 21:40
Aktualizacja: 21:59
Autor: JEN
Nasze koszykarki walczyły z ubiegłorocznym i wielokrotnym mistrzem kraju jak równy z równym tylko do 20 min. meczu. Potem rywalki zdominowały grę i odniosły zdecydowane zwycięstwo nad gospodyniami.

Przegrana w tym spotkaniu zapowiadała się od początku spotkania, bo przyjezdne prowadziły po kilku minutach 7:0 i w połowie pierwszej kwarty: 12:3. Dopiero w drugiej części tej kwarty miejscowe wzięły się do roboty i po udanych akcjach: Alvine Mendeng, Shyry Ely i Brittny Jackson po 10 min. na tablicy pojawił się przyzwoity wynik 14:18.

Również w drugiej kwarcie za sprawą zagranicznych zawodniczek i Natalii Małaszewskiej rywalki nie mogły odskoczyć i kibice z zadowoleniem przyjęli wynik do przerwy 28:31.

Niestety, miejscowe pierwsze dwie min. trzeciej kwarty przegrały 0:9, zrobiło się 28:40 i było po meczu, bo do końca spotkania ta przewaga przyjezdnych się utrzymywała, a nawet powiększyła, choć w ostatnich min. na parkiecie występowały w obydwu zespołach rezerwy.

Jak powiedział trener Eugeniusz Sroka, trudno się walczy z drużyną, w której występują cztery byłe zawodniczki WNBA i trzy renomowane zawodniczki podkoszowe: Kobryń, Pałka i Brown-Braxton. Dominacja pod koszami rywalek była tak dominująca, że jeleniogórzanki nie mogły na to znaleźć recepty. Ponadto wyeliminowana została z gry Brittnay Jakcson , która przez całe spotkanie miała „plastra”.

Finepharm KK AZS Jelenia Góra – Wisła Can Pack Kraków 58:83 (14:18,14:13,16:31,14:21)

Finepharm KK AZS: Shyra Ely 23, Alvine Mendeng 12, Natalia Małaszewska 11, Iwona Kaszuwara 6, Brittany Jackson 3, Agnieszka Kret 3, Dorota Wójcik, Żaneta Sojka, Agnieszka Balsam, Dorota Arodź.
Najwięcej dla Wisły: Fernandez 13, Kobryń i Skerorovic po 12 oraz Brown – Braxton 11.