Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Przedsmak ligowych derbów dla KPR–u

Niedziela, 28 sierpnia 2011, 13:35
Aktualizacja: 20:10
W ostatnim dniu turnieju piłki ręcznej kobie im. Jerzego Szmajdzińskiego naprzeciw siebie stanęły dwie jeleniogórskie ekipy, które niebawem rozpoczną rywalizację w PGNiG Superlidze.

Po gładkich zwycięstwach jeleniogórzanek w piątek i sobotę, niedzielna derbowa konfrontacja zadecydowała o wygranej w całej imprezie. Beniaminek tylko do przerwy potrafił stawić czoła rywalkom. Po 11 minutach Finepharm prowadził nawet 7:3. W pierwszej odsłonie przewaga podopiecznych trenera Urama oscylowała wokół trzech punktów, ale na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 16:16.

Po zmianie stron podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak zdominowały parkiet przy ul. Złotniczej. Grające w podwójnej przewadze piłkarki KPR-u wbiły 3 gole rozpoczynając marsz po zwycięstwo w turnieju. W 42. minucie dziewiąty zespół Superligi z minionego sezonu prowadził już 25:17. Do końca spotkania KPR utrzymywał wysokie prowadzenie ostatecznie wygrywając 33:26.

Najlepsza siódemka turnieju: Baranowska (Finepharm) - Weselak (Beskid), Kasprzak (Finepharm), Matouškova (Finepharm), Załoga (KPR), Odrowska (KPR), Kohoutová (TJ Hazena).