Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Jelenia Góra: Przedostatni akcent Krokus Jazz Festiwalu

Czwartek, 25 listopada 2021, 13:10
Aktualizacja: 13:20
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyły się ostatnie warsztaty jazzowe w ramach tegorocznej edycji Krokus Jazz Festiwalu. Dzieci były bardzo zaangażowane i polubiły ten rodzaj muzyki.

Warsztaty poprowadził polsko-czeski zespół ze szkoły muzycznej w Jabloncu, któremu towarzyszyła Marcelina Bienkiewicz.

Dzieci żywo i radośnie reagują na muzykę. Znakomicie się bawią, klaszczą, krzyczą, odgadują autorów i instrumenty muzyczne - powiedział Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK. - Dzieci mają okazję przekonać się, że jazz to fantastyczna muzyka, przy której można doznać wielu artystycznych wzruszeń. To jest fajne, bo liczymy, że w ten sposób wychowujemy też jazzową publiczność na przyszłość - dodał dyrektor.

W warsztatach brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10, Szkoły Podstawowej Nr 11 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Takie warsztaty wzbogacają wiedzę, pokazują, że jest jeszcze inny rodzaj muzyki. Świetnie się bawią, a prowadzący ma świetne podejście do dzieci, wie jak je pobudzić do działania - oceniła nauczycielka z SP 10.

Ostatnim akcentem tegorocznego projektu będzie wydanie płyty z nagraniem występów zespołów konkursowych w ramach Young Crocus Contest (dawny Powiew Młodego Jazzu).

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA Czechy Polska 2014 - 2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu NYSA.

Ogłoszenia

Czytaj również

„BAR” spektakl Teatru Verbum w JCK Muflon

Anielska wystawa

Sylwestrowa uczta muzyczna w filharmonii

Senator o działaniach osłonowych rządu

Karnawałowy koncert

Zagrają Waglewscy

Dla babć i dziadków

Śnieżka znów królową wiatru

Wieczór ze szkłem

Sypią się mandaty

Zaczytaj się z Jelonką.com

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie