Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 15 kwietnia
im. Bazylego, Tytusa

Jelenia Góra: Protesty wznowione po publikacji wyroku w sprawie aborcji

Piątek, 29 stycznia 2021, 18:44
Aktualizacja: 18:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z przyczyn eugenicznych wywołała falę protestów w całej Polsce. Dzisiaj (29.01) w Jeleniej Górze zebrano się na Placu Ratuszowym, aby wyrazić sprzeciw wobec działań rządu.
Wracamy z potężną siłą. Tym razem na pewno zorganizujemy też wyjazd do Warszawy - powiedziała Anna Konieczyńska, liderka ruchu kobiet w Jeleniej Górze. - Nie dziwię się, że opublikowali ten wyrok, termin też mnie nie dziwi - już chyba nic w tym kraju mnie nie dziwi... - dodała A. Konieczyńska.

Wśród protestujących były kobiety i mężczyźni w różnym wieku - od młodzieży po seniorów. Wszyscy zgodnie podkreślają, że w tak wrażliwej kwestii, jaką jest aborcja - powinien być wybór, a nie zakaz.

Jestem zła, wściekła, jest mi smutno... W tak delikatnych sprawach nie działa się w ten sposób. Kobiety zostały potraktowane przedmiotowo. Jestem na każdym proteście i bez względu na frekwencję będę dalej protestować - dodała jedna z uczestniczek.
Miałam nadzieję, że wyrok nie zostanie opublikowany. Pozostało nam protestować, nie możemy się poddać - dodała kolejna z uczestniczek.

Podczas akcji w centrum miasta było spokojnie - nie doszło do żadnych incydentów. Grupa ludzi przeszła pod biuro Prawa i Sprawiedliwości, gdzie również było spokojnie - nie zaklejano szyb i nie pisano po nich, jak przy poprzednich protestach. Następnie uczestnicy wrócili pod Ratusz, gdzie ulepili ze śniegu symboliczną kaczkę i... przyrodzenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

To my mówimy prawdę

Kto to posprząta?

Czytaj również

Kto posprząta na Tabaki?

MZK pozwala, ale kierowca nie!

Budowa ronda bez opóźnień

Zaostrza się konflikt na Ryneczku

Co budują przy Grunwaldzkiej?

Są gotowi zablokować drogę krajową

Taki widok to wstyd!

W Jeleniej Górze znaleźli swój dom

Powstaną mieszkania wspomagane?