Poniedziałek, 6 maja
Imieniny: Jakuba, Judyty, Jana
Czytających: 9826
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent Łużniak o akcji prokuratury i policji w Urzędzie Miasta

Wtorek, 14 marca 2023, 13:36
Aktualizacja: 13:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent Łużniak o akcji prokuratury i policji w Urzędzie Miasta
Fot. Przemek Kaczałko
W ubiegłym tygodniu do Urzędu Miasta w Jeleniej Górze wkroczyła prokurator w asyście policji. Chodziło o aferę mieszkaniową opisaną w Magazynie Śledczym Anity Gargas w TVP. Podczas konferencji prasowej w Ratuszu zapytaliśmy prezydenta o szczegóły.
Brakowało mi tylko telewizji. Dokumenty można było wziąć z Biuletynu Informacji Publicznej oraz w innej formie, a do Urzędu Miasta przyjechała pani prokurator z Prokuratury Regionalnej oraz siedmiu policjantów i przeprowadzili spektakularną akcję. Byli lekko zdziwieni, że mnie w tym czasie nie było - powiedział Jerzy Łużniak, który zapewnia, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a przydziałem mieszkań zajmuje się Społeczna Komisja Mieszkaniowa, w której są również radni opozycyjni (z PiS oraz tzw. bezpartyjnych).

Materiał TVP prezydent nazywa stekiem kłamstw, natomiast w odniesieniu do warunków mieszkaniowych przy ul. Wyczółkowskiego - zdaniem prezydenta dużą winę ponosi państwo, bowiem przez 2 lata był zakaz eksmisji, a także na służby porządkowe, bowiem przynajmniej raz dziennie policja interweniuje przy wspomnianej ulicy i nie może sobie poradzić.

Czasami policja prosi Straż Miejską, żeby pilnowała ich samochodu. To nie jest wina prezydenta czy służb, tylko określonego systemu, bo się zezwala ludziom na takie działanie. Zero tolerancji - zostaje tam wprowadzony monitoring i ktokolwiek będzie łamał prawo, nie będę czekał czy policja będzie działać - mają nawet takiego człowieka na ulicę wyrzucić, bo nie pozwolę na to, by mienie publiczne było w ten sposób traktowane. Jedni ludzie trafili tam z powodu trudnej sytuacji i szkoda mi ich, pomagamy. Z jednego budynku przy ul. Wyczółkowskiego ludzie zalegają nam za czynsz w sumie 3 mln zł, a czynsz wynosi 80 zł i nawet tego nie płacą. Dziennikarze mogli to sprawdzić - mówił J. Łużniak, który zapowiada eksmisje od 1 kwietnia br. osób, które demolują mienie publiczne.

Prezydent przyznaje, że błędem mogło być stworzenie - jak to nazwał radny Hubert Papaj - getta w tym miejscu.

Pan Papaj też to tworzył jako przewodniczący Rady. Nie ukrywam, że też się pod tym podpisywałem, żeby nie pozwolić na wypłatę odszkodowań dla spółdzielni i osób fizycznych. Podjęto wtedy decyzję o zakupie akademików - tłumaczył włodarz miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

17
16%
Cieszy
16
15%
Hahaha
2
2%
Nudzi
4
4%
Smuci
20
19%
Złości
47
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (109)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
135
Tak, regularnie
27%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
13%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Koniec CPK? Rząd ma „lepszy” plan!
 
Rozmowy Jelonki
Nie widzimy przeszkód do współpracy
 
Karkonosze
Ślub w Samotni – wideorelacja
 
Aktualności
Wystartował Bike Maraton
 
Piłka nożna
Wybitny reprezentant Polski przy Złotniczej
 
Inne wydarzenia
Parada Rowerów z drona
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group